asfasdf ×

NázorObčana.sk

Anders Fogh Rasmussen: „Súperveľmoci neodchádzajú do dôchodku: planéta aj naďalej potrebuje „svetového žandára“ – USA“

 Aktuality

Bývalý generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen nezmenil svoje postoje a stále sa domnieva, že svet aj naďalej potrebuje svojho „žandára“ a týmto svetovým žandárom musia byť – kto iný? – Spojené štáty.

04 November
2016 19:31:54

 

Foto: Facebook

Vyhlásil to v rozhovore pre britskú televíznu stanicu Sky News. Podčiarkol, že bez „rozhodnej dominancie USA žiadne svetové problémy sa nedá vyriešiť.“ Tvrdil, že Washington nemá na výber a musí sa vrátiť ku svojej politike dominancie vo svete a aktívne sa miešať do riešenia všetkých medzinárodných konfliktov na planéte.

Britskí novinári televíznej stanice Sky News jeho výroky komentovali nasledovne: „Tento človek, ktorý predtým šéfoval najmocnejšej vojenskej aliancii Západu počas väčšiny prezidentského obdobia Obamu, tvrdí, že Barack Obama urobil malo pre zabránenie konfliktom. Vytýka americkému prezidentovi to, že „príliš neochotne používal ozbrojené sily alebo hrozbu ich použitia na to, aby zabránil viacerým konfliktom na svete.“

„Potrebujeme USA v úlohe svetového žandára. Potrebujeme razantnú globálnu dominanciu Spojených štátov,“ prízvukoval Anders Fogh Rasmussen. Podčiarkol, že nezávisle na výsledkoch prezidentských volieb v USA Washington nemá na výber a musí sa vrátiť „na staré koľaje“ a aktívne zasahovať do riešenia medzinárodných konfliktov.

„Súperveľmoci neodchádzajú do dôchodku. Obzrite sa okolo seba a uvidíte, že svet je v plameňoch. Sýriu trhajú na kusy vojny a konflikty. Irak je na pokraji krachu. Líbya doposiaľ zostáva krajinou, ktorá sa ako štát nesformovala v Severnej Afrike. Rusko napadá Ukrajinu a destabilizuje Východnú Európu. Čína demonštruje svoje svaly a krajina – zločinec Severná Kórea  sa vyhráža použitím jadrových zbraní,“ vyhlásil bývalý šéf NATO.

Utrúsil poznámku aj na margo výsledkov prezidentských volieb v USA. Podľa neho prípadné víťazstvo Donalda Trumpa by bolo nebezpečenstvom pre celý svet. Posúdil to na základe doterajšieho konania a výrokov Donalda Trumpa.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 403x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 643x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,