asfasdf ×

NázorObčana.sk

Aaron David Miller: „Nádej, že Clintonová alebo Trump nájdu riešenia pre svetové alebo domáce problémy – je to ilúzia“

 Aktuality

Prezidentská kampaň v Spojených štátoch živo pripomína futbalový alebo hokejový zápas, keď diváci hlučne fandia tomu alebo inému mužstvu. Celý demokratický a liberálny svet za svojho miláčika si zvolil Hillary Clintonovú.

05 November
2016 18:50:28

 

Foto: Facebook

Donald Trump sa pre mnohých stal akýmsi strašiakom, ktorého sa boja a ktorému nedôverujú. Mnohí skúsení a triezvo mysliaci odborníci však poukazujú na to, že fakticky žiaden rozdiel nebude, či v USA zvolia Clintonovú alebo Trumpa – všetko aj tak zostane po starom. Zahraničná a domáca politika nového prezidenta zostane fakticky rovnaká, či sa nim stane demokratka Clintonová alebo republikán Trump.

Experti prízvukujú, že ani prvá, ani druhý nedokážu vyriešiť existujúce svetové problémy a ani na domácej politickej scéne to nebudú mať také ľahké. Napríklad známy analytik, politológ a politický poradca pre otázky zahraničnej politiky Aaron David Miller tiež nevidí veľký rozdiel v tom, či vyhrá Clintonová alebo Trump.

„Myslím si, že nádej, že Clintonová alebo Trump nájdu riešenia pre svetové alebo domáce problémy – je to ilúzia. Pozrite sa, nikde v americkej ústave nie je uvedené, že cieľom americkej politiky je vytvorenie dokonalejšieho sveta. Samozrejme, to neznamená, že sa môžeme vykašľať na túto planétu. Nie, to nemôžeme urobiť. Ale na druhej strane – hlavne berúc do úvahy situáciu v Iraku a Afganistane – to znamená, že musíme pozornejšie preskúmať naše vlastné záujmy a nájsť najefektívnejší a najrozumnejší spôsob, ako obhájiť tieto záujmy,“ zdôraznil Aaron David Miller.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 380x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 391x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 630x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 914x 👤eugenius
,