asfasdf ×

NázorObčana.sk

Obyvatelia členských štátov EÚ pracujúci v Škótsku, ročne prinášajú do škótskej štátnej pokladnice 7,3 miliardy libier

 Aktuality

Aj keď vo všetkých štátoch Spojeného kráľovstva obyvatelia nie sú príliš nadšení prílevom migrantov, vlády a odborníci z týchto krajín musia uznať, že prisťahovalci nie sú iba na obťaž, ale sú aj užitoční a prinášajú zisk.

07 November
2016 18:56:06

 

Foto: Facebook

Napríklad, analytici si vypočítali, že zamestnanci, ktorí prišli z rôznych krajín Európskej únie, ročne prinášajú do ekonomiky Škótska okolo 7,3 miliardy libier. Zistili, že asi jeden z 20 pracujúcich ľudí v Škótsku prišiel do tejto krajiny z niektorého štátu Európskej únie. Experti si všímajú aj to, že úroveň nezamestnanosti je v Škótsku iná ako v ostatných štátoch Veľkej Británie a situácia na pracovnom trhu je celkom dobrá.  

Štatistici si vypočítali, že asi 20 tisíc ľudí, ktorí prišli z iných členských krajín EÚ, pracuje vo finančnom sektore, čo predstavuje 4,8 percenta všetkých zamestnancov v tomto odvetví. V oblasti služieb v Škótsku pracuje približne 42 tisíc zamestnancov z EÚ, čo tvorí 8,7 percenta celej pracovnej sily odvetvia. Vo výrobnom priemyslu je zamestnaných 12 tisíc prisťahovalcov. Ďalších 33 tisíc ľudí pracuje vo verejnej správe, školstve,  zdravotníctve a pod.

Experti poukazujú na to, že pracujúcim prisťahovalcom sa v Škótsku sa darí najlepšie – lepšie, ako v hociktorej inej krajine Spojeného kráľovstva. Lepšie podmienky a zárobky majú iba v britskej metropole Londýne, ale mnohí vedia, že Londýn je kapitola sama o sebe – je to veľmi špecifická časť britských ostrovov a sú tam osobitné podmienky. A inak v Škótsku prisťahovalci majú najvyššiu priemernú hodinovú mzdu – vyššiu, ako hocikde inde na ostrovoch /okrem Londýnu, pochopiteľne/.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 403x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,