asfasdf ×

NázorObčana.sk

Pussy Riot získali ďalšie svetové ocenenie alebo prečo Andrej Danko nepovolí poslancom strkať si kačice do zadkov

 Aktuality

Priatelia, je tu ďalšie významné víťazstvo demokracie! Pieseň členky punkovej skupiny Pussy Riot Nadeždy Tolokonnikovovej sa vyšplhala na prvé miesto prestížneho medzinárodného hudobného rebríčku, o čom, pochopiteľne, s nadšením informujú média.

07 November
2016 18:57:57

 

Foto: YouTube

Vďaka jej hitu ruská dievčenská kapela Pussy Riot sa ocitla na prvom mieste rebríčka Viral 50 hudobného servera Spotify. Ešte nikdy predtým žiaden ruský interpret či kapela sa nedostala na vrchol tohto hudobného rebríčku. Podarilo sa to až Pussy Riot, ktorá nakrútila klip na aktuálnu tému: ako inak – americké prezidentské voľby. 

Pieseň s názvom Make America Great Again /Urobme Ameriku zasa veľkou/ prezentuje prorocké /či chobné?/ predstavy členky Pussy Riot - Nadeždy Tolokonnikovovej o tom, ako bude vyzerať budúcnosť USA v prípade, ak prezidentské voľby vyhrá Donald Trump, pričom názov piesne sa opiera o slogan, na ktorom Trump postavil svoju volebnú kampaň.

Drvivá väčšina médií pritom označuje členky Pussy Riot za bojovníčky proti Kremľu a režimu Putina a uvádza však iba jednu epizódu z bohatého životopisu členiek kapely – ich protestný song v moskovskej katedrále Krista Spasiteľa v r. 2012. S nepochopiteľných príčin mainstream skromne mlčí o ďalších hrdinských činoch Pussy Riot – o skupinovom sexe v zoologickej záhrade za prítomnosti novinárov a horúčkovito pracujúcich video a fotokamier, o „významnej“ protestnej akcii v hypermarkete, keď Pussy Riotka si vopchala  mrazené kurča do vagíny – taktiež za prítomnosti novinárov a kamier a iných nemenej dôležitých a významných protestných akciách v podaní „riotiek“. 

Samozrejme, demokratická Európa a ešte demokratickejšie USA vrelo podporujú podobných hrdinov odboja proti Putinovmu režimu. Ich tvorivú a propagačnú činnosť si všimli mnohé prestížne organizácie, ktoré im udelili svoje taktiež prestížne ocenenia.

Napríklad v r. 2012 kapela Pussy Riot bola nominovaná na cenu Nadácie Andreja Sacharova, ktorá sa udeľuje osobnostiam, ktoré sa vyznamenali v boji o ľudské práva a slobodu – a podľa mnohých svetových demokratov, členky Pussy Riot sú skutočnými hrdinkami v boji o slobodu. Nomináciu na túto cenu odporučili členovia Európskeho parlamentu a taká škoda, že Pussy Riotky túto cenu predsa nezískali! Smola! 

Ale na druhej strane „riotky“ v r. 2014 získali Cenu Václava Havla „Za kreatívni disent“. Tak kto by sa tomu čudoval? Samozrejme, si dievčatá zaslúžili cenu tohto významného svetového dramatika a taktiež, ako aj Pussy Riot, neúnavného bojovníka za slobodu a ľudské práva. Veď nakoniec všetci títo umelci – ako Havel, tak aj Pussy Riot vyznávali rovnaké hodnoty a mali rovnakých nepriateľov...

Členky kapely získali aj ďalšiu poctu. Práve na MDŽ, 8. marca 2015, ich prijal manželský pár Hillary a Billa Clintonovcov. Zúčastnili sa aj na slávnostnom zasadnutí Fondu Billa Clintona, hlavnými smermi činnosti ktorého je boj proti AIDS, globálnemu otepľovaniu a detskej obezite. Svetové média však nepriniesli správu, proti ktorému z týchto ziel sa rozhodli bojovať aj Pussy Riot.  

Mainstream tiež skromne mlčal, že po stretnutí s Pussy Riot odchádzajúc z pódia Bill Clinton sa nezdržal a vysypal spŕšku nadávok... Nuž, možno nadával zasa na Putina... Avšak média neinformovali ani o tom, že „riotiek“ museli rýchlo poslať zo Spojených štátov preč. Po PR-akcii u Clintonovcov na sociálnych sieťach sa objavilo obrovské množstvo protestov občanov a dokonca na stránke Bieleho domu sa objavila petícia s požiadavkou ihneď vypoklonkovať celú trojicu z územia USA a nikdy ich tam nepúšťať... Boh vie, prečo sa demokratickí a liberálni Američania tak rozčúlili na „riotiek“?..

Nevadí, tento raz zasa získali prestížne ocenenie a ocitli sa na vrchole medzinárodného hudobného rebríčku. Mainstream spieva Aleluja na počesť „riotiek“. Myslím si, že je to spravodlivé a naši demokrati a liberáli chvália tých, koho považujú za „svojich“.

Priatelia, musíme si brať príklad od tých najodvážnejších bojovníkov za slobodu a demokraciu ako Pussy Riot! Obávam sa však, že v našom nedemokratickom štáte to nepôjde. No povedzte, dovolí, napríklad, predseda Národnej rady SR Andrej Danko také nádherné a hlavne účinné formy protestu, aké používajú Pussy Riot, nájde s nimi pochopenie? Určite nie je Danko taký demokrat!

V slobodnom a civilizovanom štáte by malo byť dovolené na znak protestu /proti hocičomu a hocikomu/ pchať zrazené kurča do vagíny. Andrej Danko zakázal v parlamente všetky figuríny, nakrúcanie, plagáty a iné kancelárske potreby. No povedzte, dovolil by predseda parlamentu, aby opoziční poslanci si na znak protestu napríklad začali strkať mrazené kačice do zadku? Určite nepovolí – pretože tu, na Slovensku, nemáme žiadnu demokraciu – a ani Pussy Riot nemáme, čo je veľká chyba. 

Slávne Pussy Riot sú významnou účinnou silou voči nedemokratickému a neliberálnemu režimu Putina. Využívajú nádherné protestné metódy, ktoré môže používať každá opozícia v hociktorom štáte. Napríklad naša opozícia by tiež mohla vziať od Pussy Riot pozitívny príklad, ako najúčinnejšie protestovať, napríklad proti Ficovmu bytu. „Riotky“ verejne súložili v zoologickom múzeu a naši opozičníci by to mohli zopakovať – nie, nie v Botanickej záhrade, ale podobnú akciu by mohli zorganizovať pred Ficovým bytom. Pričom by mohli slobodnú a demokratickú  iniciatívu Pussy Riot posunúť aj ďalej a to tak, že zástancovia klasickej rodiny by protestovali tradičným spôsobom muž verzus žena a podporovatelia LGBT komunity by mohli vyjadrovať svoj protest aj iným spôsobom...

Aj keď ja osobne mám menšie výhrady. Napríklad. Pussy Riot často spievajú o diskriminácii žien. Podľa mňa niektoré protestné metódy „riotiek“ diskriminujú mužov, pretože nemôžeme používať všetky triky slávnych „riots“ a tak sa obmedzujú naše mužské práva a slobody. Napríklad, som obyčajný bežný muž a z čisto technických dôvodov nemôžem si strčiť mrazené kurča do vagíny a tým považujem moje ľudské práva za obmedzené, pretože nemôžem protestovať rovnakým spôsobom ako Pussy Riot. 

Kvality v súčasnosti najlepšej pesničky v rebríčku Viral nemôžem komentovať. Nie som taký odborník, ktorý by niečo mohol hovoriť o hudbe, texte a speve v tejto nádhernej pesničke – hlavne vtedy, keď v nej tá hudba, text a spev chýbajú... A navyše nemám na to čas. Kolegyňa sa chystá na protestnú akciu do Bratislavy, tak utekám do hypermarketu, aby som jej kúpil mrazené kurča – na cestu... 

Tu je ten svetový hudobný skvost od Pussi Riot:  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 393x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 639x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 918x 👤eugenius
,