asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo obrany označilo za „podvrh“ správu nevládnej organizácie Human Rights Watch o bombardovaní školy v Sýrii

 Aktuality

Ruské ministerstvo obrany reagovalo na ďalšiu správu Human Rights Watch, z ktorej vyplýva, že bombardovanie školy v sýrskom meste Al-Hás, v provincii Idlib, ku ktorému údajne došlo 26. októbra, možno pokladať za „vojnový zločin“.

08 November
2016 22:16:34

 

Foto: MO

„Ministerstvo obrany už 27. októbra uverejnilo vyčerpávajúce a absolútne jasné fotografické zábery nasnímané z bezpilotného lietadla, kde niet ani stopy po bombardovaní komplexu budovy školy v Al-Háse. Navyše, doteraz neboli predložené nijaké ani len nepriame dôkazy o prítomnosti detí nielen v týchto budovách, ale ani v samotnom Al Háse,“ citujú sa slová oficiálneho predstaviteľa Ministerstva obrany Ruskej federácie generálmajora Igora Konašenkova zo správy Úradu informácií a masovej komunikácie vojenského rezortu, ktorá bola odoslaná do ruskej tlačovej agentúry Interfax.

Igor Konašenkov uviedol, že táto správa Human Rights Watch, ktorá obviňuje z ďalších „vojnových zločinov“ a bola zverejnená po vyše týždni, kde sa ako „dôkazy“ objavujú akési telefónne rozhovory siedmich zranených ľudí, „je nepodložená faktami a je ďalšou zámernou informačnou dezinformáciou“.

„Rád by som tiež pripomenul takzvaným „ochrancom práva“ z Human Rights Watch, že provincia Idlib, teda aj obec Al-Hás, sa už nejeden rok nachádza pod úplnou kontrolou teroristov organizácie An Nusra (zakázanej v RF). Preto o tom, že na tomto území, ktorú kontroluje sýrska filiálka Al Kaidy (zakázanej v RF) a v podmienkach vojnových akcií naďalej existujú svetské školy, ktoré založila ešte Asadova vláda, môžu hovoriť len vyložení klamári alebo blázni“, zdôraznil Igor Košenkov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 479x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 550x 👤eugenius
,