asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo obrany označilo za „podvrh“ správu nevládnej organizácie Human Rights Watch o bombardovaní školy v Sýrii

 Aktuality

Ruské ministerstvo obrany reagovalo na ďalšiu správu Human Rights Watch, z ktorej vyplýva, že bombardovanie školy v sýrskom meste Al-Hás, v provincii Idlib, ku ktorému údajne došlo 26. októbra, možno pokladať za „vojnový zločin“.

08 November
2016 22:16:34

 

Foto: MO

„Ministerstvo obrany už 27. októbra uverejnilo vyčerpávajúce a absolútne jasné fotografické zábery nasnímané z bezpilotného lietadla, kde niet ani stopy po bombardovaní komplexu budovy školy v Al-Háse. Navyše, doteraz neboli predložené nijaké ani len nepriame dôkazy o prítomnosti detí nielen v týchto budovách, ale ani v samotnom Al Háse,“ citujú sa slová oficiálneho predstaviteľa Ministerstva obrany Ruskej federácie generálmajora Igora Konašenkova zo správy Úradu informácií a masovej komunikácie vojenského rezortu, ktorá bola odoslaná do ruskej tlačovej agentúry Interfax.

Igor Konašenkov uviedol, že táto správa Human Rights Watch, ktorá obviňuje z ďalších „vojnových zločinov“ a bola zverejnená po vyše týždni, kde sa ako „dôkazy“ objavujú akési telefónne rozhovory siedmich zranených ľudí, „je nepodložená faktami a je ďalšou zámernou informačnou dezinformáciou“.

„Rád by som tiež pripomenul takzvaným „ochrancom práva“ z Human Rights Watch, že provincia Idlib, teda aj obec Al-Hás, sa už nejeden rok nachádza pod úplnou kontrolou teroristov organizácie An Nusra (zakázanej v RF). Preto o tom, že na tomto území, ktorú kontroluje sýrska filiálka Al Kaidy (zakázanej v RF) a v podmienkach vojnových akcií naďalej existujú svetské školy, ktoré založila ešte Asadova vláda, môžu hovoriť len vyložení klamári alebo blázni“, zdôraznil Igor Košenkov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 264x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1039x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 548x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 728x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,