asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská premiérka Theresa Mayová odmieta kompromisy: „Brexit tak Brexit!“

 Aktuality

Britská premiérka Theresa Mayová vyhlásila, že aj napriek rozhodnutiu Vrchného súdu o nevyhnutnosti odsúhlasenia procedúry vystúpenia z EÚ spolu s parlamentom proces výstupu Veľkej Británie bude pokračovať podľa plánu a nekompromisne.

08 November
2016 22:19:25

 

Foto: Facebook

Podčiarkla, že všetci bezpochyby očakávali, že tento proces bude veľmi ťažký a komplikovaný, ale poslanci britského parlamentu a vláda by mali splniť vôľu občanov Veľkej Británie, ktorí sa rozhodli, že krajina by mala vystúpiť z EÚ. Prízvukovala, že urobí pre to všetko nevyhnutné a spolu s ostatnými členmi vlády bude pracovať na tom, aby proces pokračoval a bol pre obyvateľov Británie čo najmenej bolestivý. Zdôraznila, že aj poslanci britského parlamentu by mali rešpektovať vôľu obyvateľov krajiny, ktorí sa v referende rozhodli tak, ako sa rozhodli.

Ma druhej strane predseda najsilnejšej opozičnej strany Jeremy Corbyn vyhlásil, že jeho strana bude blokovať aktivovane článku 50 Lisabonskej zmluvy, ktorým sa začína proces vystúpenia z EÚ dovtedy, kým vláda nedokáže garantovať zachovanie prístupu na jednotný európsky trh a túto podmienku by mali rešpektovať aj partneri z Európskej únie.

Britské média poukazujú na to, že Vrchný súd skomplikoval aj bez toho mimoriadne zložitú situáciu, keď rozhodol, že bez súhlasu britského parlamentu vláda nemá právo začať s  aktivovaním povestného článku č. 50 a reálnym procesom vystúpenia z únie. Experti poukazujú na to, že to bol svojrázny úder pod pás pre britskú premiérku. Theresa Mayová stále opakovala, že spustí Brexit v marci budúceho roku a na to nebude potrebovať súhlas  parlamentu. Situácia sa však značne skomplikovala.

Britská premiérka sa nevzdáva a vyhlásila, že sa odvolá proti rozhodnutiu Vrchného súdu. Zdôvodnila to tým, že ide o mimoriadne dôležitú vec a nikto by nemal ignorovať vôľu občanov, ktorí sa rozhodli o výstupe krajiny z EÚ. Pripomenula, že predtým britskí poslanci schválili súčasné pravidla hry a to, že britský ľud sa sám v referende rozhodne, zostane Veľká Británia v EÚ alebo nie. Občania sa rozhodli a teraz by ani vláda, ani parlament nemali cúvať.  

„Úloha vlády v súčasnosti spočíva v tom, aby sme urobili všetko pre to, aby bola vôľa ľudu splnená v plnom rozsahu,“ podčiarkla premiérka. Zdôraznila, že poslanci by sa nemali vracať ku starým sporom a hádkam a zasa riešiť otázku, či treba vystupovať z EÚ alebo nie: je to rozhodnuté a treba splniť vôľu ľudí. Podčiarkla, že otázka je v inom: Británia počas výstupového procesu by si mala zabezpečiť čo najlepšie podmienky v priebehu rokovaní s partnermi z EÚ. Podčiarkla, že v ostatnom na žiadne kompromisy nepristúpi.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1450x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1976x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1875x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1646x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,