asfasdf ×

NázorObčana.sk

Generálny štáb OZ Ruska obvinil USA z bombardovania obytných domov v Mosule

 Aktuality

Generálny štáb Ozbrojených síl Ruska obvinil členov medzinárodnej koalície vedenej USA z toho, že jej lietadlá bombarduje školy a obytné domy irackého mesta Mósul a susedných miest.

09 November
2016 20:38:12

 

Foto: Facebook

Náčelník Hlavnej operatívnej správy Generálneho štábu Ozbrojených síl Ruska generálporučík Sergej Rudskoj na brífingu vyhlásil, že americké vojensko-vzdušné sily zbombardovali obytné štvrte ako v Mósule, tak aj v ďalších obciach irackej provincie Najnava.

Generálporučík Sergej Rudskoj ukázal satelitnú snímku jedného z rajónov Mósulu. „Na satelitnej snímke zľava, urobenej 24. októbra – čiže pred náletom lietadiel koalície, vidieť budovy školy a obytné domy, sprava – po nálete. Zreteľne vidieť, že letecký útok bol v bezprostrednej blízkosti budovy školy, ktorú poškodili črepiny a tlaková vlna“, povedal.

Náčelník Hlavnej operatívnej správy Generálneho štábu tiež oznámil, že 26. októbra americké letectvo zaútočilo na obytné štvrte v centrálnej časti mesta Hamam el-Elil, vzdialeného 20 kilometrov juhovýchodne od Mósulu. Podľa jeho slov, pri útoku boli zranení obyvatelia domov nachádzajúcich sa menej ako 50 metrov od miesta útoku.

Generálporučík Sergej Rudskoj ďalej tvrdí, že 31. októbra letectvo koalície zhodilo bomby na husto obývané štvrte obcí Bazvaya a Gogieli, vzdialené 14 a 9 kilometrov východne od Mósulu. Svoje slová potvrdil satelitnými snímkami.

Útok na Mósul, obsadený bojovníkmi „Islamského štátu“ (extrémistická skupina zakázaná na území mnohých štátov, vrátane Ruska) sa začal 17. októbra. Letectvo medzinárodnej koalície vedenej USA ho podporuje náletmi zo vzduchu. Na útoku sa podieľajú iracké bezpečnostné sily a ozbrojené zoskupenia Kurdov. Predpokladá sa, že dobytie Mósulu by znamenalo faktickú porážku „Islamského štátu“ v Iraku.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 413x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,