asfasdf ×

NázorObčana.sk

O dva týždni Veľká Británia poriadne sprísni svoju migračnú politiku

 Aktuality

Britská vláda síce neuvažuje o veľkých obmedzeniach pre prisťahovalcov z EÚ alebo občanov únie, ktorí pracujú na britských ostrovoch, ale mieni znížiť vysoký prílev migrantov z iných regiónov – pre tých ktorí bývajú mimo Európskej únie.

10 November
2016 19:49:31

 

Foto: Facebook

Chce to dosiahnuť za pomoci určitých zmien vo svojej vízovej politike. Britské média uvádzajú, že tieto zmeny sa najviac dotknú napríklad IT špecialistov z Indie, ktorí ročne vo vysokom počte prichádzajú do Veľkej Británie. Spojené kráľovstvo zmení samotný systém  vydávania víz pre tých, ktorí nie sú občanmi únie.

V súlade s novými pravidlami, ktoré koncom minulého týždňa schválila britská vláda a s ktorými domáce ministerstvo vnútra v súčasnosti pravidelne oboznamuje tých, ktorí  podávajú dokumenty na získanie víza z kategórie „Tier 2 intra-company transfer”, bude od 24. novembra tohto roku zvýšená úroveň minimálnej mzdy. Predtým museli odborníci, ktorí získali tieto víza, zarábať 20 800 libier ročne, avšak už čoskoro by mala ich ročná mzda dosahovať výšku minimálne 30 tisíc libier.

Túto kategóriu víz Tier 2 ICT využívajú hlavne mnohé indické spoločnosti pracujúce v IT odvetví so svojou základňou vo Veľkej Británii. Britské média poukazujú na to, že až 90 percent víz tejto kategórie získavajú práve indickí programátori.

Menia sa pravidla hry pre mnohých občanov štátov, ktoré nie sú členskými krajinami  Európskej únie. Títo ľudia sa budú musieť popasovať s novými požiadavkami. Jednou z nich bude aj lepšia znalosť anglického jazyka. Tieto pravidlá budú použité aj pri podaní žiadosti o povolenie na pobyt na 5 rokov ako člena rodiny po dva a pol roku pobytu v krajine.

Okrem toho sa nové pravidla dotknú aj partnerov a rodičov obyvateľov Veľkej Británie, ktorí získali povolenie na pobyt v krajine do 1. mája 2017 ako rodinní príslušníci. Rade zmien sa nevyhne ani kategória Tier 4, ktorá pokrýva požiadavky na víza pre akademické výmeny na získanie doktorátu. Veľká Británia má v pláne touto cestou znížiť úroveň migrácie do krajiny, a tiež znižovať závislosť krajiny od pracovnej sily zo zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2034x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2591x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2377x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2117x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,