asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vladimír Putin a Donald Turmp sa telefonicky dohodli, že... sa dohodnú a zvíťazia nad svetovým terorizmom

 Aktuality

Po prvý raz po prezidentských voľbách v USA sa vzájomnej dohode sa uskutočnil telefonický rozhovor medzi prezidentom Vladimírom Putinom a čerstvo zvoleným prezidentom Spojených štátov amerických Donaldom Trumpom.

16 November
2016 06:19:44

 

Foto: Facebook

Ruský líder ešte raz – teraz už v priamom rozhovore - zablahoželal spolubesedníkovi k víťazstvu v prezidentských voľbách, zaželal mu úspechy v realizácii jeho plánov, ktoré avizoval počas predvolebnej kampane a zdôraznil pripravenosť nadviazať partnerský dialóg s novou vládou na princípoch rovnoprávnosti, vzájomnej úcty a nezasahovania do vnútorných záležitostí. Vyzval kolegu na spoluprácu pri riešení medzinárodných problémov.  

V priebehu telefonickej debaty sa Vladimír Putin a Donald Trump nielenže zhodli v hodnotení aktuálneho mimoriadne neuspokojivého stavu rusko-amerických vzťahov, ale vyjadrili sa tiež v prospech aktívnej spolupráce pri normalizácii vzťahov a konštruktívnej súčinnosti v najširšom okruhu otázok. Zdôraznili najmä dôležitosť vytvorenia spoľahlivého základu dvojstranných vzťahov, a to cestou rozvoja obchodných a hospodárskych vzťahov.

Dvaja svetoví lídri počas priateľskej besedy konštatovali, že v budúcom roku uplynie 210 rokov od nadviazania diplomatických vzťahov medzi Ruskom a USA, čo by samo osebe malo stimulovať návrat k pragmatickej, vzájomne výhodnej spolupráci, ktorá by zodpovedala záujmom obidvoch krajín, stabilite a bezpečnosti na celom svete.

Vladimír Putin a Donald Trump sa zhodli v názore, že je nevyhnutné spojiť úsilie v boji so spoločným nepriateľom číslo jedna – medzinárodným terorizmom a extrémizmom. Podobne prediskutovávali aj otázky urovnania krízy v Sýrii. V priebehu rozhovoru sa súčasný a nastupujúci prezidenti dohodli, že v telefonických kontaktoch budú pokračovať a po nástupe Donalda Trumpa do funkcie prezidenta USA zorganizujú aj osobné stretnutie.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 389x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 636x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 917x 👤eugenius
,