asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vladimír Putin a Donald Turmp sa telefonicky dohodli, že... sa dohodnú a zvíťazia nad svetovým terorizmom

 Aktuality

Po prvý raz po prezidentských voľbách v USA sa vzájomnej dohode sa uskutočnil telefonický rozhovor medzi prezidentom Vladimírom Putinom a čerstvo zvoleným prezidentom Spojených štátov amerických Donaldom Trumpom.

16 November
2016 06:19:44

 

Foto: Facebook

Ruský líder ešte raz – teraz už v priamom rozhovore - zablahoželal spolubesedníkovi k víťazstvu v prezidentských voľbách, zaželal mu úspechy v realizácii jeho plánov, ktoré avizoval počas predvolebnej kampane a zdôraznil pripravenosť nadviazať partnerský dialóg s novou vládou na princípoch rovnoprávnosti, vzájomnej úcty a nezasahovania do vnútorných záležitostí. Vyzval kolegu na spoluprácu pri riešení medzinárodných problémov.  

V priebehu telefonickej debaty sa Vladimír Putin a Donald Trump nielenže zhodli v hodnotení aktuálneho mimoriadne neuspokojivého stavu rusko-amerických vzťahov, ale vyjadrili sa tiež v prospech aktívnej spolupráce pri normalizácii vzťahov a konštruktívnej súčinnosti v najširšom okruhu otázok. Zdôraznili najmä dôležitosť vytvorenia spoľahlivého základu dvojstranných vzťahov, a to cestou rozvoja obchodných a hospodárskych vzťahov.

Dvaja svetoví lídri počas priateľskej besedy konštatovali, že v budúcom roku uplynie 210 rokov od nadviazania diplomatických vzťahov medzi Ruskom a USA, čo by samo osebe malo stimulovať návrat k pragmatickej, vzájomne výhodnej spolupráci, ktorá by zodpovedala záujmom obidvoch krajín, stabilite a bezpečnosti na celom svete.

Vladimír Putin a Donald Trump sa zhodli v názore, že je nevyhnutné spojiť úsilie v boji so spoločným nepriateľom číslo jedna – medzinárodným terorizmom a extrémizmom. Podobne prediskutovávali aj otázky urovnania krízy v Sýrii. V priebehu rozhovoru sa súčasný a nastupujúci prezidenti dohodli, že v telefonických kontaktoch budú pokračovať a po nástupe Donalda Trumpa do funkcie prezidenta USA zorganizujú aj osobné stretnutie.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1093x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1014x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 982x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1837x 👤eugenius
,