asfasdf ×

NázorObčana.sk

Severný prúd a Poľsko: Nepustíme plyn do Európy

 Aktuality

Zdá sa, že niektoré európske štáty naozaj nechcú kvôli strachu, ambíciám, politickým názorom... vidieť reálny stav vecí. Hlavne to vidieť na pobaltských štátoch a samozrejme na Poľsku.

16 November
2016 18:38:42

 

Foto: Facebook

Práve Poľsko, v osobe svojho antimonopolného orgánu UOKiK, sa pokúšalo vybudovať maximálny počet prekážok na púti „Severného prúdu-2“. Lenže Európania, na rozdiel od poľskej vlády v zime mrznúť nechcú, preto nevidia zmysel v odmietaní ruského plynu kvôli politickým motívom, prikrývaných politickými rozprávkami o monopoloch.

Podľa zoznamu účastníkov je vidieť, že medzinárodná dohoda prezrádza, že tu o žiadny monopol nejde. Preto Gazprom, Francúzi Engie, Rakúšania OMV, Angličania a Holanďania v osobe Shell, Uniper z Nemecka, pri podpore nemeckej Wintershall, dcérska firma BASF vyhlásili, že Poľsko tomu nedokáže zabrániť. Čiže „Severný prúd-2“ bude realizovaný týmito spoločnosťami. 

Poľsko už raz brzdilo ťažiarov-chemikov, no jeho protesty vyústili do existencie „Severného prúdu-1“, kvôli ktorému si Poľsko, v porovnaní s prvými, „vyrobilo“ najhoršie podmienky dodávok ruského plynu.

Vidieť, že Poľsko sa vôbec nepoučuje zo svojich chýb. Lenže kvôli svojej nezhovorčivosti núti mrznúť nielen obyvateľstvo Poľska, ale ohrozuje aj blahobyt štátov Európskej únie. Nebodaj Európska únia a BASF budú chcieť strácať peniaze kvôli politickým motívom Varšavy? Pochopiteľne, že nie!

Inými slovami povedané, Varšava a Poľsko chcú mrznúť – tak budú mrznúť, v zostave EÚ alebo mimo nej. A to o to viac, že východná Európa, nech sa budeme o to akokoľvek hádať, nehrá žiadnu dôležitú rolu na svetovej i na európskej aréne. Poľsko a pobaltské štáty sú pre NATO potrebné len ako veční ufňukanci, no pre EÚ sú mimoriadne stratové, s výnimkou, pochopiteľne,  lacnej pracovnej sily.

Nech by sa teda Varšava akokoľvek pokúšala brániť spoločnému rusko-európskemu projektu, nič dobré jej z toho nevyjde. Európsky plynárensko-prepravný systém je veľmi závislý na Rusku, čiže dobrom sa Varšave za ňou spôsobené problémy Európa asi neodvďačí. No a obyvateľstvo v prípade kolapsu rýchlo nájde vinníkov v osobách veľkých spoločností a vlád, no a tie potrestajú Poľsko po zásluhách. Chcete nenávidieť Rusko? Nech sa páči, nenáviďte ho koľko sa dá, dokonca pri tom môžete aj mrznúť.

Podľa finobzor.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 393x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 639x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 919x 👤eugenius
,