asfasdf ×

NázorObčana.sk

Alexander Lukašenko: Bolo by chybou sa domnievať, že Trump je „darčekom“ pre Rusko, ale Ameriku môže poriadne „prevetrať“

 Aktuality

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa domnieva, že Donald Trump môže vyriešiť mnohé vnútropolitické a ekonomické problémy v USA. Pritom nie je presvedčený, že Trump dokáže radikálne zlepšiť vzťahy medzi Ruskom a Spojenými štátmi.

16 November
2016 18:40:55

 

Foto: Facebook

Pre bieloruskú tlačovú agentúru Belta Alexander Lukašenko prezradil, že vo svojom gratulačnom liste Turmpovi poukázal na to, že Donald Trump vôbec nepodcenil a „neponížil“ demokraciu, ako to tvrdia mnohí jeho kritici vo svete, ale naopak vo veľmi vhodnom čase zobudil a povzbudil Ameriku práve za účelom, aby tá demokracia bola zachovaná.

Počas svojej pracovnej návštevy v Mogilevskej oblasti Alexander Lukašenko pre domáce média podčiarkol, že Donald Trump sa môže dostať do histórie, ak počas vykonávania svojej prezidentskej funkcie, ako zdôraznil, „poriadne prevetrá Ameriku“.

Prízvukoval: „Situácia sa vyhrotila tak, že za Trumpa hlasovala robotnícka trieda – a to aj napriek tomu, že je miliardár. To jasne dokazuje, že v Amerike sú seriózne problémy. Preto hlavnou úlohou nového prezidenta bude riešenie týchto starých problémov. A nemôže to riešiť starou metódou – tlačením obrovského množstva dolárov. Ak by zasa išiel touto cestou, malo by to veľmi negatívne následky“, podčiarkol.    

Alexander Lukašenko pre bieloruské média poznamenal, že v USA sú zjavné príznaky krízy a apatie. „Preto ako prezident Trump by sa musel postarať o záujmy všetkých Američanov,“ uvádza jeho slová bieloruská tlačová agentúra BelaPAN.

Bieloruskí novinári pripomínajú predvolebné heslo Trumpa „Urobme Ameriku zasa veľkou“ a poukazujú na to, že zatiaľ nie je celkom jasné, akou cestou sa vyberie nový americký prezident čo sa týka vzťahov s Ruskom, EÚ, Čínou a mnohými ďalšími štátmi.

„Počujeme viaceré hlasy z Ruska: je to dobre, že zvolili Trumpa. Keby bola Hillary, bolo by to zle. Môžem však iba povedať, že netreba sa ponáhľať a tvrdiť, že Trump je darčekom pre Rusko. K moci sa dostal americký občan, ktorý miluje svoju vlasť a ktorý chce, aby táto krajina bola ešte silnejšia a lepšia ako v súčasnosti. Ako a čo urobí za týmto účelom, to ešte nevieme,“ prízvukoval Alexander Lukašenko.

Bieloruský prezident poukázal na to, že zatiaľ nie je jasné, ako nové americké vedenie bude spolupracovať ako s najväčšími svetovými hráčmi, tak aj s malými štátmi, ako Bielorusko. „Kde v ich politike bude naše miesto – to je otázne. Hlavne, aby sme sa nestratili v tomto vodopáde. Ale nemusíte sa obávať, určite sa nestratíme,“ s úsmevom zdôraznil Lukašenko.

Vyjadril presvedčenie, že americko-bieloruský dialóg sa bude vyvíjať ešte lepšie ako predtým. Poukázal na to, že vzťahy Bieloruska a USA sa v poslednom čase rozvíjajú veľmi dobre. Bielorusko pokračuje v úspešnom dialógu s USA a pritom, na rozdiel od viacerých iných štátov, zachováva svoju suverenitu a nezávislosť.

„V USA už konečne pochopili: nedá sa aj naďalej takto riešiť situáciu – buď sme s Ruskom alebo s USA či Západom. Máme svoje záujmy v USA, Američania tiež majú svoje záujmy v Bielorusku. Preto treba rokovať a nachádzať riešenia. Potom budeme úspešne pokračovať na našej ceste,“ podčiarkol v závere bieloruský prezident Alexander Lukašenko.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 457x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 528x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,