asfasdf ×

NázorObčana.sk

Alexander Lukašenko: Bolo by chybou sa domnievať, že Trump je „darčekom“ pre Rusko, ale Ameriku môže poriadne „prevetrať“

 Aktuality

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa domnieva, že Donald Trump môže vyriešiť mnohé vnútropolitické a ekonomické problémy v USA. Pritom nie je presvedčený, že Trump dokáže radikálne zlepšiť vzťahy medzi Ruskom a Spojenými štátmi.

16 November
2016 18:40:55

 

Foto: Facebook

Pre bieloruskú tlačovú agentúru Belta Alexander Lukašenko prezradil, že vo svojom gratulačnom liste Turmpovi poukázal na to, že Donald Trump vôbec nepodcenil a „neponížil“ demokraciu, ako to tvrdia mnohí jeho kritici vo svete, ale naopak vo veľmi vhodnom čase zobudil a povzbudil Ameriku práve za účelom, aby tá demokracia bola zachovaná.

Počas svojej pracovnej návštevy v Mogilevskej oblasti Alexander Lukašenko pre domáce média podčiarkol, že Donald Trump sa môže dostať do histórie, ak počas vykonávania svojej prezidentskej funkcie, ako zdôraznil, „poriadne prevetrá Ameriku“.

Prízvukoval: „Situácia sa vyhrotila tak, že za Trumpa hlasovala robotnícka trieda – a to aj napriek tomu, že je miliardár. To jasne dokazuje, že v Amerike sú seriózne problémy. Preto hlavnou úlohou nového prezidenta bude riešenie týchto starých problémov. A nemôže to riešiť starou metódou – tlačením obrovského množstva dolárov. Ak by zasa išiel touto cestou, malo by to veľmi negatívne následky“, podčiarkol.    

Alexander Lukašenko pre bieloruské média poznamenal, že v USA sú zjavné príznaky krízy a apatie. „Preto ako prezident Trump by sa musel postarať o záujmy všetkých Američanov,“ uvádza jeho slová bieloruská tlačová agentúra BelaPAN.

Bieloruskí novinári pripomínajú predvolebné heslo Trumpa „Urobme Ameriku zasa veľkou“ a poukazujú na to, že zatiaľ nie je celkom jasné, akou cestou sa vyberie nový americký prezident čo sa týka vzťahov s Ruskom, EÚ, Čínou a mnohými ďalšími štátmi.

„Počujeme viaceré hlasy z Ruska: je to dobre, že zvolili Trumpa. Keby bola Hillary, bolo by to zle. Môžem však iba povedať, že netreba sa ponáhľať a tvrdiť, že Trump je darčekom pre Rusko. K moci sa dostal americký občan, ktorý miluje svoju vlasť a ktorý chce, aby táto krajina bola ešte silnejšia a lepšia ako v súčasnosti. Ako a čo urobí za týmto účelom, to ešte nevieme,“ prízvukoval Alexander Lukašenko.

Bieloruský prezident poukázal na to, že zatiaľ nie je jasné, ako nové americké vedenie bude spolupracovať ako s najväčšími svetovými hráčmi, tak aj s malými štátmi, ako Bielorusko. „Kde v ich politike bude naše miesto – to je otázne. Hlavne, aby sme sa nestratili v tomto vodopáde. Ale nemusíte sa obávať, určite sa nestratíme,“ s úsmevom zdôraznil Lukašenko.

Vyjadril presvedčenie, že americko-bieloruský dialóg sa bude vyvíjať ešte lepšie ako predtým. Poukázal na to, že vzťahy Bieloruska a USA sa v poslednom čase rozvíjajú veľmi dobre. Bielorusko pokračuje v úspešnom dialógu s USA a pritom, na rozdiel od viacerých iných štátov, zachováva svoju suverenitu a nezávislosť.

„V USA už konečne pochopili: nedá sa aj naďalej takto riešiť situáciu – buď sme s Ruskom alebo s USA či Západom. Máme svoje záujmy v USA, Američania tiež majú svoje záujmy v Bielorusku. Preto treba rokovať a nachádzať riešenia. Potom budeme úspešne pokračovať na našej ceste,“ podčiarkol v závere bieloruský prezident Alexander Lukašenko.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1105x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 838x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 975x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1296x 👤eugenius
,