asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americký expert v oblasti národnej bezpečnosti Bradley Moss: „Trump bude uskutočňovať politiku nezasahovania“

 Aktuality

„Republikán Donald Trump môže začať uskutočňovať pragmatickú zahraničnú politiku v duchu neoizolacionizmu,“ nazdáva sa americký expert v oblasti národnej bezpečnosti Bradley Moss.

17 November
2016 20:57:28

 

Foto: Facebook

„Pravdepodobne bude uskutočňovať zmes pragmatickej politiky a neoizolacionizmu. To, ako sa môže situácia časom vyvinúť, osobitne voči dávnym spojenectvám USA, stále vyvoláva vážnu obavu v (expertných) kruhoch národnej bezpečnosti“, vyhlásil Moss pre RIA Novosti. Expert tiež poznamenal, že „zatiaľ nikto presne nevie aké sú jeho názory“.

„Prezident Trump sa asi pokúsi preložiť na našich spojencov finančnú a vojenskú záťaž, ktorú USA nesú už roky“, dodal expert, ktorý je v rade riaditeľov Asociácie národnej vojenskej rozviedky.

Politika neoizolacionizmu predpokladá zníženie politických a vojenských záväzkov USA voči iným štátom. Trump počas predvolebnej kampane sa neraz staval za prehodnotenie vzťahov Washingtonu so spojencami, konkrétne s členmi NATO a vyslovoval sa za to, aby ostatní členovia Aliancie platili „spravodlivú cenu“ za zabezpečenie svojej bezpečnosti.

(Tu môže prísť medzi členskými štátmi NATO k odlišnému vnímaniu pojmu ohrozenie národnej bezpečnosti – pozn. red. srspol.)

Okrem toho politik navrhoval obmedziť zasahovanie USA do záležitostí iných štátov. Konkrétne, hovoriac o konflikte na Ukrajine, Trump poznamenal, že „tento problém sa omnoho viac týka Európy, ako nás“ a že v prvom rade ho musia riešiť práve európske štáty. Taktiež vyhlasoval, že v prípade svojho zvolenia posúdi otázku priznania Krymu za ruské územie, poznamenajúc, že Krymčania chcú byť s Ruskom a nie s Ukrajinou. 

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 487x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 665x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 527x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 777x 👤eugenius
,