asfasdf ×

NázorObčana.sk

Časť Britov by si po odchode krajiny z EÚ radšej získalo občianstvo únie

 Aktuality

A je tu menšie prekvapenie: Briti chcú občianstvo EÚ. Zistilo sa, že časť občanov Spojeného kráľovstva by si ochotne získalo občianstvo únie po odchode Veľkej Británie z Európskej únie. Nechcú totiž stratiť časť svojich práv, ktoré v súčasnosti majú.

17 November
2016 20:58:44

 

Foto: Facebook

S týmto postojom súhlasia aj niektorí britskí politici alebo aj poslanci parlamentu – a to nielen britského, ale aj európskeho. Dokonca niektorí z nich pozitívne reagujú na to, že by v tomto prípade britským občanom mohli dať možnosť zachovať alebo získať občianstvo Európskej únie, keď Spojené kráľovstvo „odpláva“ z únie. Podobný návrh predložil liberálny poslanec Európskeho parlamentu z Luxemburska Charles Goerens.
 

Britské, ale aj niektoré EÚ-média, ktorí si všimli tento trochu prekvapivý návrh, poukazujú na to, že je celkom zaujímavý a treba sa nim zaoberať. Ak by poslanci Europarlamentu s nim súhlasili, občania Veľkej Británie by mohli požiadať o takzvané „asociatívne občianstvo” – teda by boli nielen občanmi Veľkej Británie, ale aj EÚ. 

Charles Goerens o podrobnostiach porozprával na svojej stránke v Twitteri. „Veľká Británia je rozdelená a časť jej občanov vystupuje za to, aby krajina zostala aj naďalej súčasťou EÚ. Je tu návrh, ako zaručiť čiastočné alebo aj úplné zachovanie práv občana Európskej únie pre všetkých želajúcich, vrátane práva na pobyt, prácu, voľný pohyb v Európe a tiež práva na hlasovanie v európskych voľbách,” vysvetlil.

Európsky parlament, podľa všetkého, týmto návrhom Goerensa bude sa zaoberať začiatkom budúceho roka. Samozrejme, má nielen svojich priaznivcom, ale aj oponentov. Neprajníci tohto Goerensovho návrhu poukazujú na to, že takto Brusel ešte viac rozdelí Britov: prví budú chcieť európske občianstvo, druhým postačí aj britské.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1177x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1710x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1636x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1450x 👤eugenius
,