asfasdf ×

NázorObčana.sk

Francois Hollande: „ Trump chce rokovať s Putinom – v tom má pravdu“

 Aktuality

Francúzsky prezident Francoiz Hollandev rozhovore pre francúzske média Radio France Internationale, France 24 a TV5 Monde prízvukoval, že v súvislosti s novým prezident USA „vzniká veľa otázok – vrátane jeho budúcich vzťahov s Moskvou“.

18 November
2016 20:49:17

 

Foto: Facebook

Francúzsky prezident viac razy zopakoval, že Donald Trump vyhlasuje, že chce rokovať a  dohodnúť s Vladimírom Putinom a v tom má pravdu. Podčiarkol, že rovnakou chybou by bolo „podľahnúť“ Putinovi, ako aj nepovažovať ho za partnera.


„Donald Trump chce sa rozprávať s Vladimírom Putinom. Som presvedčený, že má pravdu. V tomto zmysle nevymyslel nič nové. Barack Obama tiež sa rozprával s Putinom. Sám sa rozprávam s Vladimírom Putinom, ako aj pani Merkelová. Občas vo dni, inokedy v noci – keď treba,“ zdôraznil Francois Hollande.

 
Podčiarkol, že Západ má spoločné záujmy s Moskvou, hlavne na boji proti terorizmu, riešení  sýrskej krízy, realizácii Minských dohôd na Ukrajine a pod. „Bolo by chybou podľahnúť Vladimírovi Putinovi. Takisto chybou by bolo sa domnievať, že nie je našim partnerom. Musí byť našim partnerom, keď ide o problémy, ktoré by sme mali riešiť spolu,“ zdôraznil.


Na otázky novinárov, ako sa zmení medzinárodná situácia v súvislosti s nástupom nového amerického prezidenta, Hollande povedal, že treba bude s nim znova prediskutovať otázky riešenia situácie v Sýrie, dohody s Iránom, boja proti terorizmu, Parížskej klimatickej dohody a iné dôležité otázky. 

Francois Hollande prízvukoval, že USA aj naďalej zostanú spojencom Francúzska a členskou krajinou NATO. Dodal, že si nevyberá, s kým zo svetových lídrov bude rokovať a s kým nebude. „Rokujem s lídrami, ktorých zvolili demokratickou cestou. Trump bol zvolený rovnakou cestou, preto budem diskutovať s nim, ako aj s ostatnými svetovými lídrami,“ odpovedal francúzsky prezident. 

Prezradil, že vo svojom prvom telefonickom povolebnom rozhovore s Trumpom opýtal sa budúceho amerického prezidenta na margo jeho budúcej politiky voči Rusku, avšak Trump sa vyhol priamej odpovedi. Povedal, že zatiaľ nechce sa o tom baviť, pretože ešte nie je oficiálne prezidentom USA a všetko povie, keď sa im stane.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1093x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1014x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 982x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1837x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,