asfasdf ×

NázorObčana.sk

Francois Hollande: „ Trump chce rokovať s Putinom – v tom má pravdu“

 Aktuality

Francúzsky prezident Francoiz Hollandev rozhovore pre francúzske média Radio France Internationale, France 24 a TV5 Monde prízvukoval, že v súvislosti s novým prezident USA „vzniká veľa otázok – vrátane jeho budúcich vzťahov s Moskvou“.

18 November
2016 20:49:17

 

Foto: Facebook

Francúzsky prezident viac razy zopakoval, že Donald Trump vyhlasuje, že chce rokovať a  dohodnúť s Vladimírom Putinom a v tom má pravdu. Podčiarkol, že rovnakou chybou by bolo „podľahnúť“ Putinovi, ako aj nepovažovať ho za partnera.


„Donald Trump chce sa rozprávať s Vladimírom Putinom. Som presvedčený, že má pravdu. V tomto zmysle nevymyslel nič nové. Barack Obama tiež sa rozprával s Putinom. Sám sa rozprávam s Vladimírom Putinom, ako aj pani Merkelová. Občas vo dni, inokedy v noci – keď treba,“ zdôraznil Francois Hollande.

 
Podčiarkol, že Západ má spoločné záujmy s Moskvou, hlavne na boji proti terorizmu, riešení  sýrskej krízy, realizácii Minských dohôd na Ukrajine a pod. „Bolo by chybou podľahnúť Vladimírovi Putinovi. Takisto chybou by bolo sa domnievať, že nie je našim partnerom. Musí byť našim partnerom, keď ide o problémy, ktoré by sme mali riešiť spolu,“ zdôraznil.


Na otázky novinárov, ako sa zmení medzinárodná situácia v súvislosti s nástupom nového amerického prezidenta, Hollande povedal, že treba bude s nim znova prediskutovať otázky riešenia situácie v Sýrie, dohody s Iránom, boja proti terorizmu, Parížskej klimatickej dohody a iné dôležité otázky. 

Francois Hollande prízvukoval, že USA aj naďalej zostanú spojencom Francúzska a členskou krajinou NATO. Dodal, že si nevyberá, s kým zo svetových lídrov bude rokovať a s kým nebude. „Rokujem s lídrami, ktorých zvolili demokratickou cestou. Trump bol zvolený rovnakou cestou, preto budem diskutovať s nim, ako aj s ostatnými svetovými lídrami,“ odpovedal francúzsky prezident. 

Prezradil, že vo svojom prvom telefonickom povolebnom rozhovore s Trumpom opýtal sa budúceho amerického prezidenta na margo jeho budúcej politiky voči Rusku, avšak Trump sa vyhol priamej odpovedi. Povedal, že zatiaľ nechce sa o tom baviť, pretože ešte nie je oficiálne prezidentom USA a všetko povie, keď sa im stane.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 389x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 636x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 917x 👤eugenius
,