asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko a Arménsko plánujú vytvoriť spoločné vojenské zoskupenie v Kaukazskom regióne za účelom ochrany hraníc oboch štátov

 Aktuality

Ruský prezident Vladimír Putin podporil návrh vlády na podpísanie zmluvy medzi Ruskou federáciou a Arménskom o spoločnom zoskupení vojsk Ozbrojených síl dvoch krajín. Uvádza sa to v správe uverejnenej na Portáli právnych predpisov.

19 November
2016 21:55:26

 

Foto: Facebook

Ruský prezident, v súlade s pokynmi, dal príkaz ministerstvu obrany Ruska, aby uskutočnilo rokovania za účasti ruského ministerstva zahraničných vecí s arménskou stranou a aby po dosiahnutí dohody v mene Ruskej federácie podpísali predmetnú zmluvu, ako aj súhlas so zapracovaním zmien, ktoré nie sú zásadné a schválila ich vláda.

Uvádza sa, že Rusko a Arménsko plánujú vytvoriť spoločné vojenské zoskupenie v Kaukazskom regióne kolektívnej bezpečnosti. Príslušný dokument bol zverejnený v utorok na oficiálnom webovom portáli právnych predpisov. Projekt zmluvy medzi oboma krajinami predkladá Ministerstvo obrany Ruska, odsúhlasilo ho Ministerstvo zahraničných vecí Ruska a ďalšie zainteresované federálne orgány výkonnej moci.

Medzi základnými úlohami spoločnej armády sa uvádza predovšetkým ochranu suchozemskej časti štátnych hraníc Ruska a Arménska, spolu so ozbrojenými silami a prostriedkami systému kolektívnej bezpečnosti (ODKB). S cieľom veliť vojenskému zoskupeniu vzniká spoločné velenie, za veliteľa bude môcť vymenovať a uvoľniť tejto funkcie hlavný najvyšší veliteľ Ozbrojených síl Arménska po súhlase najvyššieho veliteľa Ozbrojených síl Ruskej federácie.

Počas mierového obdobia  veliteľ sa podriaďuje náčelníkovi Generálneho štábu Arménska. V prípade  bezprostredného ohrozenia alebo v čase vojny – v závislosti od aktuálnej situácie – sa podriaďuje veliteľovi vojsk Južného vojenského okruhu ruskej armády alebo náčelníkovi Generálneho štábu podľa rozhodnutia najvyšších veliteľov Ozbrojených síl oboch krajín.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 257x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1036x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 542x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 727x 👤eugenius
,