asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko a Arménsko plánujú vytvoriť spoločné vojenské zoskupenie v Kaukazskom regióne za účelom ochrany hraníc oboch štátov

 Aktuality

Ruský prezident Vladimír Putin podporil návrh vlády na podpísanie zmluvy medzi Ruskou federáciou a Arménskom o spoločnom zoskupení vojsk Ozbrojených síl dvoch krajín. Uvádza sa to v správe uverejnenej na Portáli právnych predpisov.

19 November
2016 21:55:26

 

Foto: Facebook

Ruský prezident, v súlade s pokynmi, dal príkaz ministerstvu obrany Ruska, aby uskutočnilo rokovania za účasti ruského ministerstva zahraničných vecí s arménskou stranou a aby po dosiahnutí dohody v mene Ruskej federácie podpísali predmetnú zmluvu, ako aj súhlas so zapracovaním zmien, ktoré nie sú zásadné a schválila ich vláda.

Uvádza sa, že Rusko a Arménsko plánujú vytvoriť spoločné vojenské zoskupenie v Kaukazskom regióne kolektívnej bezpečnosti. Príslušný dokument bol zverejnený v utorok na oficiálnom webovom portáli právnych predpisov. Projekt zmluvy medzi oboma krajinami predkladá Ministerstvo obrany Ruska, odsúhlasilo ho Ministerstvo zahraničných vecí Ruska a ďalšie zainteresované federálne orgány výkonnej moci.

Medzi základnými úlohami spoločnej armády sa uvádza predovšetkým ochranu suchozemskej časti štátnych hraníc Ruska a Arménska, spolu so ozbrojenými silami a prostriedkami systému kolektívnej bezpečnosti (ODKB). S cieľom veliť vojenskému zoskupeniu vzniká spoločné velenie, za veliteľa bude môcť vymenovať a uvoľniť tejto funkcie hlavný najvyšší veliteľ Ozbrojených síl Arménska po súhlase najvyššieho veliteľa Ozbrojených síl Ruskej federácie.

Počas mierového obdobia  veliteľ sa podriaďuje náčelníkovi Generálneho štábu Arménska. V prípade  bezprostredného ohrozenia alebo v čase vojny – v závislosti od aktuálnej situácie – sa podriaďuje veliteľovi vojsk Južného vojenského okruhu ruskej armády alebo náčelníkovi Generálneho štábu podľa rozhodnutia najvyšších veliteľov Ozbrojených síl oboch krajín.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 405x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,