asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko a Arménsko plánujú vytvoriť spoločné vojenské zoskupenie v Kaukazskom regióne za účelom ochrany hraníc oboch štátov

 Aktuality

Ruský prezident Vladimír Putin podporil návrh vlády na podpísanie zmluvy medzi Ruskou federáciou a Arménskom o spoločnom zoskupení vojsk Ozbrojených síl dvoch krajín. Uvádza sa to v správe uverejnenej na Portáli právnych predpisov.

19 November
2016 21:55:26

 

Foto: Facebook

Ruský prezident, v súlade s pokynmi, dal príkaz ministerstvu obrany Ruska, aby uskutočnilo rokovania za účasti ruského ministerstva zahraničných vecí s arménskou stranou a aby po dosiahnutí dohody v mene Ruskej federácie podpísali predmetnú zmluvu, ako aj súhlas so zapracovaním zmien, ktoré nie sú zásadné a schválila ich vláda.

Uvádza sa, že Rusko a Arménsko plánujú vytvoriť spoločné vojenské zoskupenie v Kaukazskom regióne kolektívnej bezpečnosti. Príslušný dokument bol zverejnený v utorok na oficiálnom webovom portáli právnych predpisov. Projekt zmluvy medzi oboma krajinami predkladá Ministerstvo obrany Ruska, odsúhlasilo ho Ministerstvo zahraničných vecí Ruska a ďalšie zainteresované federálne orgány výkonnej moci.

Medzi základnými úlohami spoločnej armády sa uvádza predovšetkým ochranu suchozemskej časti štátnych hraníc Ruska a Arménska, spolu so ozbrojenými silami a prostriedkami systému kolektívnej bezpečnosti (ODKB). S cieľom veliť vojenskému zoskupeniu vzniká spoločné velenie, za veliteľa bude môcť vymenovať a uvoľniť tejto funkcie hlavný najvyšší veliteľ Ozbrojených síl Arménska po súhlase najvyššieho veliteľa Ozbrojených síl Ruskej federácie.

Počas mierového obdobia  veliteľ sa podriaďuje náčelníkovi Generálneho štábu Arménska. V prípade  bezprostredného ohrozenia alebo v čase vojny – v závislosti od aktuálnej situácie – sa podriaďuje veliteľovi vojsk Južného vojenského okruhu ruskej armády alebo náčelníkovi Generálneho štábu podľa rozhodnutia najvyšších veliteľov Ozbrojených síl oboch krajín.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1304x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1819x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1733x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1537x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,