asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Zúfalé štekanie Mainstreamu na Trumpa pokračuje, ale prestane hneď na druhý deň, ako sa ujme svojej funkcie

 Aktuality

Celý „slobodný a demokratický svet“ a Mainstream si ani nevšimli, že sa americké prezidentské voľby skončili, a stále zúrivo štekajú na Trumpa. Pani, budete to vidieť, ako hneď sklapnú, keď v januári nastúpi do svojej funkcie!..

19 November
2016 22:01:36

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo. Prosím ťa, nemusíš toľko čítať tie noviny – sotva tam nájdeš niečo nové.

A vieš, že máš pravdu? Už sú pomaly dva týždni po amerických prezidentských voľbách, ale sa vôbec nič nezmenilo: média stále kydajú na Trumpa a strašia nešťastných čitateľov, divákov či poslucháčov. Mám taký debilný dojem, že mainstream si ani nevšimol, že už je po voľbách. Stále sa mi zdá, že nás presviedčajú, aby sme nevolili toho nešťastníka Trumpa! Ale potom dve veci nesedia: voľby sa už dávno skončili a navyše my, Slováci, amerického prezidenta nevolíme – netreba nás presviedčať, koho treba a koho netreba voliť. Ale v našich médiách volebná kampaň pokračuje. A stále je rovnako zúrivá, zúfalá a škandalózna. 

No, brate, ja sa vôbec nečudujem. Veď fakticky celý ten takzvaný slobodný demokratický a civilizovaný svet chcel za prezidentku babičku Hillary. A bum – bac – Američania si do Bieleho domu poslali excentrika Trumpa. Celý mainstream ho ohováral, opľúval, nadával a démonizoval. Všetci demokrati, globalisti a liberáli, ako sa spieva v proletárskej ľudovej pesničke Internacionál, skočili do jednej kopy, aby zabránili Trumpovi usadiť sa v Bielom dome. A hľa, už je tam... To je sranda, čo?

No... ukázalo sa, že ešte nie všetkých Američanov otrávili gamburgermi a Coca Colou a niektorým ešte v tej hlave zostal ten nejaký mozog. Pochopili, že zúrivá babička by zruinovala vlastnú krajinu a priviedla by ju na pokraj svetovej vojny a radšej si zvolili  šoumena, ktorý je síce za každú srandu, ale katastrofu a vojnu asi nepripustí, pretože by to už nebola sranda... Chce sa postarať predovšetkým o domáce hospodárstvo a postaviť svoju krajinu z hlavy zasa na nohy. Politici v Amerike zjavne zlyhali. Potrebujú niečo nové, aby ožila. Raz túto krajinu prebudil herec – prečo by to neurobil tento raz excentrický miliardár?

Stále mi nejde do hlavy. Dobre, polovica Američanov chcela Demokratov, polovica Republikánov – je to politický boj vnútri krajiny, šou, lotéria. Je to záležitosť obyvateľov Ameriky. Ale prečo bolo to zúrivé štekanie po celej Európe, prečo mnohí naši politici a mainstream štekali tak, akoby im išlo o život? Rozumiem, to, čo sa odohráva v USA, tak alebo onak dotkne sa aj nás. V poriadku. Ale, pani, až takto?!

Nuž, po Brexite je to už druhá pohroma pre „civilizovaný“ svet. Ale samotní Američania to vidia inak ako na iných kontinentoch: varia sa vo vlastnej šťave a oveľa lepšie vedia, čo je pre nich dobré a čo zlé. Mnohým už je to jedno, či Amerika bude aj naďalej svetovým lídrom a bude riadiť celú planétu a trestať všetky „nepohodlné“ štáty. Potrebujú, aby sa urobil poriadok doma, chcú pozametať pred vlastným prahom. A práve takúto možnosť im ponúka  Trump. Chce sa predovšetkým postarať o vlastnú krajinu a zvyšok sveta môže počkať...

Je to celkom možné. Veď pomaly celé storočie americká politika bola orientovaná na udržiavanie existencie jednopolárneho sveta, v ktorom USA dominovali a odstavovali alebo aj likvidovali konkurentov: Nemecko, Anglicko, ZSSR, Čína a pod. Trestali aj menšie krajiny, ktoré „neposlúchali“ – v tom zozname bude aj stovka štátov... Ale svet sa zasa stáva mnohopolárnym. Američania pochopili, že by Clintonová chcela udržať tú „monogamiu“ aj za cenu tretej svetovej vojny. Ale akurát to Američanom chýbalo! Majú málo vlastných problémov? Trump im ponúkol „tretiu“ cestu – a zvolili si ho.

Jasne, že sa „neoconi“ búria – ako americké, tak aj naši, európski. Nechcú žiadne  kompromisy s Ruskom alebo s Čínou. Jediné východisko je vojna. A kto to potrebuje? Potrebuje ju ten istý obyvateľ Ameriky vychovaný na hamburgeroch a Coca Cole? Nepotrebuje. Potrebuje pokoj a svoj hamburger. Nemá miliardy, nepotrebuje vládnuť svetu – a preto nevolil Clintonovú. Babička si myslela, že americký ľud to sú samí kreténi a globalisti a stádo pôjde tam, kam ho poženú. Omyl, väčšina ľudí predsa nie je dobytok a má aj vlastnú hlavu. Nestačili ani šou, ani miliardové kampane. Predsa časť Američanov má rozum.   

Určite Spojené štáty budú mať problémy po nástupe Trumpa. Ale, myslím si, mali by aj väčšie, keby vyhrala Clintonová, pretože tá by priviedla svoju krajinu a možno aj celý svet ku katastrofe. A čo teraz? Jasné, že dolár poklesne. Pravdepodobne americká ekonomika bude pokrivkávať. Jasné, že Washington sa bude musieť dohodnúť s najvýznamnejšími hráčmi na trhu s ropou. Na betón mnohé štáty – „vazali USA” sa oslobodia zo slučky. Nové pravidlá hry vo svete už nebudú diktovať iba USA, ale ešte aj Rusko, Čína a ak sa posnažíme aj my, tak aspoň čiastočne aj Európska únia. Problémy určite budú, ale boli by mnohonásobne horšie, keby vyhrala Clintonová. A práve to je hlavné, čo pochopili americkí voliči, a nechcú ani pochopiť, ani prijať naši demokrati, liberáli a ostatní členovia tejto „eseročky“. Preto tak štekajú, ale o chvíľu prestanú... 

Lebo sú tupci. Z výsledkov amerických volieb im vyplýva iba jediný fakt – vyhral Putin! A pre nich je to ešte horšia skutočnosť, ako keby nás obsadili a polovicu povraždili Marťania!.. Mainstream sa dusí hnevom: prehrala Amerika, EÚ a NATO, vyhral Putin. Basta, nič iné. Trump iba utrúsil poznámku, že sa pokúsi dohodnúť s Putinom – a už ho odstavil celý západný svet a zúrivo podporoval babičku Hillary. A čo teraz? Debilní novinári ešte stále štekajú a politici sa už tlačia do radu, každý sa snaží jedným z prvých začať Turmpovi sa strkať do za... no veď vieš kam. Politici sa zorientovali oveľa rýchlejšie ako média – predsa sú to politici a vedia rýchlo obracať kabáty. Všetci Trumpovi posielajú gratulácie, pozývajú na návštevu, ponížene sa pýtajú, kedy sa oni sami môžu dostaviť k nemu na koberec do Bieleho domu... Cirkus Humberto! Politici sa ihneď zorientovali, kde je sever. Vedia, že mohli štekať na uja Trumpa, keď bol prezidentským kandidátom, ale teraz je situácia úplne iná.

A náš vrelo milovaný mainstream ako vždy zaspal a stále nás presviedča, aby sme nevolili Trumpa. Tak úbohú novinársku obec sme už dávno nemali na Slovensku. Ešteže sa u nás narodil Nemainstream a rýchlo rastie a naberá si sily. Mainstreamovi hlupáčikovia sa strašne obávajú, že Trump náhodou dodrží niektoré zo svojich predvolebných sľubov – potom by to pre nich bola hotová pohroma.

Tak to by zasa nemali zabúdať na to, že sľuby sa sľubujú a... karavána ide ďalej. Politici, hlavne americkí prezidentskí kandidáti toho nasľubovali habadej – aj modré z neba. Veľa zo svojich sľubov dodržali rôzni Bushovia, Reaganovia, Clintonovia či Obamovia? Takmer žiadne. Ani Trump to vôbec nemusí dodržať. Zbytočne sa obáva náš mainstream a liberáli. Ani gigantický múr na hranici s Mexikom nemusia postaviť, ani reštrikcie proti moslimom nemusia byť, ani nedokončenú Obamovu reformu Trump nemusí zrušiť a vôbec nie je isté, že bude nejakým kamarátom s Putinom. Takže zbytočne robia paniku naši akože demokrati...   


Nuž, musíš ich pochopiť: boja sa – a čo, keď náhodou... Možno by Trumpovi odpustili všetky jeho hriechy a prešľapy, ale dobré alebo aspoň trochu korektné vzťahy s Putinom – nikdy. Preto štekajú. Ale možno máš pravdu. Teraz štekať môžu. Aj preto, že sa ešte nezorientovali a nepochopili, že vlak už odišiel a Trump už bude prezidentom. A aj preto, že ešte nim nie je, ale keď sa nim stane, tak hneď sklapnú. Kto už sa potom odváži štekať na prezidenta samotných Spojených štátov – najmocnejšieho muža na svete?! Môže byť taký alebo onaký, ale bude to prezident USA – a hneď sklapnú...
 

Moja reč. A pozri sa, aký je nervózny z Trumpa najmierumilovnejší a najprogresívnejší spolok na svete – NATO. Čo teraz? Američania nebudú obkľučovať Rusko svojimi základňami? Aspoň trochu odstúpia od ruských hraníc? Nedajboh povolajú aspoň časť svojich vojsk a techniky z Európy? A najväčším kriminálom zo strany Trumpa by bolo, keby požiadal, aby si EÚ financovala svoju armádu z vlastných zdrojov. Chcete sa hrať na nešťastné a ohrozené Ruskom štáty, chcete sa s nim ťahať za fúzy? Tak si financujte svoju armádu sami a nečakajte na peniažky od strýčka Sama. Chcete sa hrať na vojačikov – nech sa páči – ale za vlastne peniaze. Veď sa potom naši liberáli a demokrati zbláznia! A rýchlo sa zistí, že žiadne Rusko nás neohrozuje a nemusíme sa zbrojiť, robiť paniku a strašiť vlastné obyvateľstvo mýtickou hrozbou. Veď všetky strašidelné mýty hneď padnú! Čo potom?..

A čo tí Rusi? Asi sa tešia, že Trump vyhral? Určite Clintonovú nechceli.

Mnohí nechceli. Ale predsa v Rusku oveľa triezvejšie berú výsledky amerických volieb. Mnohí si myslia, že ak by vyhrala Clintonová, rusko-americké vzťahy by padli pod bod mrazu a možno by sa ľudstvo zasa ocitlo na pokraji svetovej vojny. Na druhej strane nemajú ani prehnanú eufóriu na margo Trumpovho víťazstva. Vedia, že nemusí dodržať svoje sľuby. Ale predsa dúfajú, že sa americko-ruské vzťahy konečne zlepšia a bude tu šanca aj pre celý svet, že predsa to porozumenie medzi štátmi a bežnými smrteľníkmi sa zlepší. Samotný Putin povedal, že americký ľud povstal proti médiám, bankám, establishmentu – proti všetkému, čo škodilo. Aj mainstream. Američania majú toho plné zuby, chcú zmeny. Nuž, čo dodať?

Som iba zvedavý, kedy na Trumpa prestane štekať náš mainstream – aspoň 24 hodín pred jeho inauguráciou, alebo až po nej? Kedy sa mu mínu zásoby jedu?

Myslím si, že oveľa skôr. Inštinktívne si ešte bude štekať zopár dní, ale rýchlo zbadá, že to nemá význam a nikoho to štekanie nezaujíma. Potom sa otrasie, spamätá sa a...z ničoho nič začne nachádzať v novom americkom prezidentovi iba tie najlepšie vlastnosti. Náš mainstream je „prieberčivý“: na nejakého cirkusanta Trumpa môže štekať, koľko len chce, ale na prezidenta Spojených štátov – to si nikdy nedovolí. Hneď budú aj ovce celé, aj vlci sýte – aj Trump bude dobrý, aj jeho konanie bude považované za logicky a správne a aj o družbe USA a EÚ na večné časy zasa začnú spievať hymny. Zasa si mainstream prezlečie kabáty a bude pokračovať a otravovať verejnosť svojimi bludmi. Ako vravíš: nič sa nezmenilo a tak ľahko sa nezmení – nezávisle na tom, kto je prezidentom Spojených štátov.   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1102x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1027x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 983x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1846x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,