asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prezident FIS Gian-Franco Kasper vyzval WADA, aby konečne predložila dôkazy, že ruskí športovci skutočne používali doping

 Aktuality

Stále viac vedúcich predstaviteľov medzinárodných športových organizácií vyzývajú Svetovú protidopingovú agentúru WADA, aby prestala iba rečniť a prezentovala konkrétne dôkazy toho, že ruskí športovci skutočne používali doping.

23 November
2016 11:28:51

 

Foto: Facebook

„Riaditeľ kanadskej nezávislej komisie Svetovej protidopingovej agentúry WADA Richard  McLaren musí preložiť reálne fakty a zverejniť mená ľudí zamiešaných do ruského dopingového škandálu, ak nejakí vôbec sú. Bohužiaľ, tieto historky o manipuláciách s dopingovými vzorkami na Olympijských hrách v r. 2014 v Soči sa neuveriteľne podobajú na hollywoodský scenár,“ prízvukoval prezident Medzinárodnej federácie lyžovania  /FIS/ a člen predsedníctva Medzinárodného olympijského výboru /MOV/ Gian-Franco Kasper.

„Chcem vidieť reálne fakty a nepočúvať iba reči. Dodnes vôbec nevieme a nemôžeme to s určitosťou povedať, či je to pravda alebo nie. McLaren musí preložiť dôkazy a nazvať mená. Ozaj všetky tieto historky o dierach v stene v Soči – je to v štýle Hollywoodu,“ povedal v rozhovore pre Associated Press. „Nemyslím si, že ruské tajné služby sú tak hlúpe, že museli robiť nejaké diery v stenách. Prosím vás, to sú iba keci,“ zdôraznil.

Dôrazne protestoval proti zákazu vystúpenia športovcov niektorých krajín na Olympijských hrách. „WADA sa to snažilo urobiť s Ruskom v Riu, ale Medzinárodný olympijský výbor povedal: „Nie, to nie je vaša vec“. Tieto veci by mala riešiť nezávislá inštitúcia, ktorá nebude spolitizovaná – a to WADA nie je. Nemôže byť zároveň aj sudcom, aj prokurátorom. Je to základný princíp súdnictva,“ podčiarkol Gian-Franco Kasper.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 618x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 660x 👤eugenius
,