asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nový prezident Moldavska Igor Dodon uskutočnil svoju prvú pracovnú cestu a navštívil autonómnu teritoriálnu oblasť Gagauzsko

 Aktuality

Igor Dodon za miesto svojej úplne prvej pracovnej cesty vo funkcii nového prezidenta Moldavska si zvolil autonómnu teritoriálnu oblasť Gagauzsko, ktorá sa nachádza na juhu krajiny. Išiel do Gagauzska, pretože tam mal obrovskú podporu voličov.

24 November
2016 20:47:32

 

Foto: Facebook

Hneď v úvode svojej návštevy tejto autonómnej teritoriálnej oblasti sa stretol s baškankou /prezidentkou/ Gagauzska Irinou Vlachovou a predsedom Národného zhromaždenia Gagauzska Dmitrijom Konstantinovom. Poďakoval im a celému gagauzskemu ľudu za vysokú podporu počas nedávnych prezidentských volieb 13. novembra, v ktorých zvíťazil aj vďaka hlasom Gagauzov.


Podčiarkol, že je to jeho neoficiálna návšteva, pretože sa ešte nekonala inaugurácia a oficiálne sa stane prezidentom Moldavska trochu neskôr. Prízvukoval, že hneď po inaugurácii zasa navštívi Gagauzsko. Podčiarkol, že prišiel do tejto oblasti, aby s jej vedením prerokoval niektoré otázky sociálnoekonomického rozvoja celého regiónu.

Igor Dodon vysoko vyzdvihol skúsenosti Gagauzska v riešení viacerých zložitých sociálnych a ekonomických problémov a stabilizácii verejno-politického života. „Kým v celej krajine, po celom Moldavsku sa zatvárajú školy, v Gagauzsku naopak stávajú a otvárajú nové školy a materské školy. Každoročne z Moldavska kvôli nezamestnanosti odchádzajú stovky našich občanov, ale v Gagauzsku naopak vytvárajú nové pracovné miesta. Celá krajina sa môže poučiť a využiť skúsenosti Gagauzska,“ podčiarkol prezident.


Baškanka Gagauzska Irina Vlachovová vyjadrila presvedčenie, že Igor Dodon sa stane prezidentom všetkých občanov Moldavska. Pripomenula, že je to prvý prezident v Moldavsku v ostatných 20 rokoch, ktorého zvolili všeľudovým hlasovaním. Gagauzske média v tejto súvislosti pripomenuli, že na nedávnych moldavských prezidentských voľbách Igor Dodon zvíťazil v druhom kole, keď získal viac ako 52 percent hlasov voličov. Prízvukujú, že v Gagauzsku mal neuveriteľne vysokú podporu – volilo ho 99 percent Gagauzov.

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 580x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 887x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1468x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1135x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,