asfasdf ×

NázorObčana.sk

Moskovský patriarcha: „Politická korektnosť“ obmedzuje kresťanov vyznávať vieru

 Aktuality

Mnohými štátmi šíriaca sa tzv. politická korektnosť komplikuje otvorené vyznávanie viery kresťanmi, vyhlásil patriarcha Moskovský a celého Ruska Kirill pre Russia Today.

26 November
2016 19:41:55

 

Foto: Facebook

Vzniká pocit, že politická korektnosť je nasmerovaná na to, aby obmedzila možnosť kresťanov vyznávať vieru. Napríklad, prečo namiesto slova Christmas treba používať slovo „Ch-Mas“? Keď sa na to pýtame, tak nám odpovedajú: „nie je treba urážať nekresťanov“, povedal patriarcha a ďalej dodal, že predstavitelia iných náboženstiev, konkrétne moslimovia, neraz vyhlasovali, že ich neuráža ani slovo Christmas, ani vianočné stromčeky na uliciach, ani iné tradičné prejavy kresťanskej viery.

„Keď sa dnes Európa zrazu vzdáva týchto ideí kvôli nejakej politickej korektnosti, vzniká otázka – čo to tu existuje? Politická korektnosť alebo niečo iné?“ – poznamenal predstaviteľ Ruskej pravoslávnej cirkvi. Spoza politickej korektnosti totiž vytŕča „nespochybniteľná diskriminácia tých ľudí, ktorí chcú otvorenie vyznávať svoje kresťanské presvedčenie.

x x x

„Pozrite sa, čo sa deje v západných štátoch: po prvýkrát v ľudských dejinách prichádza zákonodarstvo do konfliktu s ľudskou podstatou“, povedal moskovský patriarcha. Pokiaľ donedávna „zákonodarstvo v právnych pojmoch opisovalo ľudskú mravnosť“, tak v súčasnosti začali zákony opodstatňovať nemravnosť.

Súčasné tendencie patriarcha porovnal so zákonmi apartheidu v južnej Afrike i s fašistickými zákonmi, keď „sa zákon vydal proti mravnej podstate“, no úsiliami mnohých ľudí boli tieto zákony zrušené. 

Patriarcha vyjadril tieto obavy v súvislosti so zákonmi o rodine, ktoré legalizujú manželstvá osôb rovnakého pohlavia. „Takýto model nie je možné v žiadnom prípade považovať za rovnocennú normu toho modelu správania, ktorá vyteká z mravnej podstaty človeka – čo je prirodzený vzťah medzi mužom a ženou, vytvorenie rodiny, rodenie detí“, povedal Kirill.

Dodal, že pravoslávie vidí v nových zákonodarných iniciatívach „veľmi veľké riziko pre existenciu ľudskej spoločnosti“. Lenže „silou moci mnohým cirkevným činiteľom zatvárajú ústa“.  A Kirill to potvrdil prípadom keď protestanský pastor v jednom západoeurópskom štáte v kázni nazval homosexuálne vzťahy hriechom, na základe čoho bol odsúdený do žaláru.

„Veľmi dúfam, že táto tendencia bude zadusená a že zvíťazí zdravá podstata ľudského

života“! 

x x x

Kirill sa vyjadril aj o vyhnaní kresťanov z kolísky kresťanstva.

Je to vraj civilizačná katastrofa. „Likvidácia kresťanov, vyhnanie kresťanov z tohto regiónu nie je len zločinom proti viere, proti ľudským právam a slobodám, je to aj civilizačná katastrofa, pretože so zmiznutím kresťanského obyvateľstva sa v týchto štátoch všetko veľmi zmení.“

„Zo všetkých menšín si najviac vytrpeli a trpia kresťania. Údaje sú hrozné: z poldruha milióna kresťanov v Iraku ich nezostalo ani stopäťdesiat tisíc, nevie sa tiež kam sa stratilo pol milióna kresťanov v Sýrii. Buď boli zavraždení alebo emigrovali“, zdôraznil.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 600x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 647x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,