asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zajtra vyspovedajú Janukoviča. Ukrajinský a ruský súd budú komunikovať prostredníctvom videokonferencie

 Aktuality

Zajtra sa uskutoční „virtuálne súdne konanie“. Svjatošinský súd mesta Kyjev si vypočuje bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukoviča na diaľku. Umožní to ruský oblastný súd mesta Rostov na Done, ktorý pomôže zorganizovať videokonferenciu.

26 November
2016 19:45:17

Foto: YouTube

Zasadnutie kyjevského Svjatošinského súdu sa malo konať 25. novembra, avšak ho, ako o tom informovala televízna stanica 112 Ukrajina, preložili na dnes. Viktor Janukovič vyjadril pripravenosť spolupracovať s ukrajinským súdom a odpovedať na všetky otázky. Zasadnutie však zrušil samotný Svjatošinský súd. Ukrajinský sudca poďakoval Rostovskému oblastnému súdu za spoluprácu v organizácii výsluchu Janukoviča a pomoc v organizácii videokonferencie, ale oznámil, že je nútený výsluch preložiť z „technických dôvodov“.

Ako uviedli ukrajinské média, súdne pojednávanie zrušili kvôli tomu, že na výsluch sa nemohli dostaviť 5 svedkovia, bývalí príslušníci Berkutu. Na súd sa nedostavili tiež z „technických dôvodov“: takisto súhlasili vypovedať, ale nemohli sa dostaviť na súd. Nachádzajú sa v cele predbežného zadržania, ale východ z budovy zablokovali bojovníci Pravého sektoru, ktorí neumožnili dopraviť piatich „berkutov“ na súd.  

Ukrajinská strana podnikla špeciálne ochranné opatrenia, budovu Svjatošinského súdu strážilo 130 policajtov. Súdne pojednávanie, aj keď vo forme videokonferencie bolo pripravených sledovať viac ako 300 ukrajinských a zahraničných novinárov, avšak ozbrojení príslušníci Pravého sektoru nedovolili vyviesť piatich bývalých príslušníkov Berkutu z budovy, kde sa nachádzali, a dopraviť ich do budovy Svjatošinského súdu.

Niektoré ukrajinské média v tejto súvislosti uviedli, že Pravý sektor sa snaží zabrániť tomu, aby na súde prihovoril Janukovič a vypovedali aj „berkuti“. Vysvetľujú to tým, že určité štruktúry na Ukrajiny nemajú záujem o to, aby na povrch vyplávala celá pravda o tom, čo sa v skutočnosti udialo na Majdane. Podobný názor vyjadril aj advokát Viktora Janukoviča – Vitalij Serdjuk.

Ruské média v tejto súvislosti navyše pripomínajú aj ďalšie vyhlásenia advokáta Janukoviča:  Janukovič získal v Rusku štatút utečenca. Ponechal si ukrajinské občianstvo a o ruský pás nepožiadal. Stále tvrdí, že je legálnym prezidentom Ukrajiny.

Virtuálne súdne pojednávanie s Janukovičom by sa malo začať zajtra, 28. novembra, o 12. hodine nášho času /o 13. hodine kyjevského a o 14. hodine moskovského času/.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 387x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 635x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 917x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,