asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Izraeli už týždeň bojujú proti rozsiahlym požiarom. Zistilo sa, že vznikli nielen nešťastnou náhodou, ale aj kvôli úmyselnému podpaľačstvu

 Aktuality

Izraelské média informujú o prvých úspechoch v boji proti rozsiahlym požiarom, ktoré sa rozšírili takmer na celom území krajiny. Konečne sa podarilo úplne zlikvidovať požiare v okolí mestečka Nataf a obyvatelia sa vracajú do mestečka.

27 November
2016 18:02:20

 

Foto: YouTube

Mestečko Nataf s 370 obyvateľmi sa nachádza v Jeruzalemskom okrese, bolo založené v r. 1982. Nachádza sa v samotnom centre Izraelu. Do Jeruzalemu je to 14 km a do Tel Avivu 38 km. Dnes o 8. hodine ráno z Natafu prišla správa, že požiare ako v samotnom mestečku, tak aj na okolí sú zlikvidované a obyvateľom povolili vrátiť sa do svojich domov – ktoré, samozrejme, ešte nezhoreli.

Izraelské média pripomínajú, že prvý lesný požiar v tejto lokalite severozápadne od Jeruzalemu vznikol 23. novembra, avšak už na druhý deň ho zlikvidovali. O niekoľko hodín hneď v niekoľkých lokalitách došlo k ďalším požiarom, preto experti hovoria nielen o prírodnej katastrofe, neopatrnom zaobchádzaní sa s ohňom, ale aj o masových úmyselných činoch podpaľačov – a to v celej krajine. Policajní a vojenskí experti tvrdia, že podpaľači často používali tradičné „molotové koktaily“.

Požiare po celom Izraeli začali vznikať už 22. novembra. Na likvidáciu požiarov privolali všetko, čo sa len dalo – hasičov, políciu, armádu, dobrovoľníkov, značné posily zo zahraničia. Izraelským hasičom pomáhali nielen kolegovia z Palestínskej autonómie, ale aj z Ruska, Grécka, Cypru, Turecka, Chorvátska, USA, Veľkej Británie, Ukrajiny, Talianska, Francúzska, Azerbajdžanu, Egyptu a Jordánska. 

V priebehu prvých 5 dní asi 2500 hasičov lokalizovali a zlikvidovali viac ako 630 veľkých požiarov prevažne v severných a centrálnych regiónoch Izraelu. Špeciálne protipožiarne lietadla uskutočnili viac ako 500 letov. Leteckú protipožiarnu skupinu tvorili 14 domácich strojov Air Tractor AT-802 a taktiež letecké posily z 13 krajín, hlavne ruské lietadlá – amfíbie Be-200 a americký supertanker Evergreen-747.

Izraelské média informovali, že v priebehu týždňa zranenia utrpelo 180 ľudí a čiastočne alebo úplne zhoreli 560 domov. Asi 80 tisíc ľudí boli nútené opustiť svoje domy a dočasne boli ubytovaní na bezpečných miestach. Polícia, špeciálne jednotky a pohraničná služba Izraela zadržala 40 izraelských a palestínskych Arabov podozrievaných z úmyselného podpaľačstva. Média informujú, že minimálne 23 osoby sa nevyhnú trestnému stíhaniu a súdu.  

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 559x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 481x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 717x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 992x 👤eugenius
,