asfasdf ×

NázorObčana.sk

Úškrn protiruských sankcií: Gazprom lame rekordy a dodáva do EÚ čoraz viac plynu

 Aktuality

Ruský Gazprom v ostatnom čase láme rekordy v dodávkach plynu do Európy vo všeobecnosti a konkrétne do EÚ. Túto jeseň prekonal historické denné maximá už 8 razy – pomaly desaťkrát prekročil ukazovateľ 600 miliónov metrov kubických plynu denne.

28 November
2016 18:37:39

 

Foto: Facebook

Tlačová služba holdingu uviedla, že, napríklad, 25 novembra Gazprom dodal európskym odoberateľom 601,2 milióna metrov kubických plynu. Prednedávnom Európska komisia umožnila Gazpromu dodávať svoj plyn cez plynovod Opal. Ako uvádzajú ruské média, toto povolenie Gazprom získal na obdobie 22 rokov.

Predseda predsedníctva Gazpromu Alexej Miller vyhlásil, že rekordy, ktoré stále dosahuje holding, sú jasným svedectvom toho, že výrobné a exportné štruktúry tejto ruskej spoločnosti pracujú spoľahlivo a stabilne. „Sme presvedčení, že dopyt na ruský plyn svedčí o tom, že Gazprom je veľmi dobrým partnerom a spoľahlivým dodávateľom“, podčiarkol Miller.

Tlačová služba holdingu uviedla, že v ostatných mesiacoch Gazprom zvýšil svoje dodávky do EÚ v priemere o 10 percent, ale do Francúzska o 20 percent, do Rakúska o 25 percent, do Veľkej Británie a Grécka takmer o polovicu, do Holandska takmer dvojnásobne. Vedenie spoločnosti vyhlásilo, že má záujem aj naďalej zvyšovať dodávky plynu do EÚ.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1113x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,