asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americký generál Jack Keane: Posilnenie ruských vojenských jednotiek v Kaliningrade znamená prípravu na okupáciu Pobaltska

 Aktuality

„Rozmiestnenie ďalších ruských vojsk a techniky v Kaliningrade môže svedčiť o zámeroch Vladimíra Putina napadnúť pobaltské štáty,“ vyhlásil v rozhovore pre The Sunday Times americký generál v zálohe Jack Keane.

29 November
2016 19:56:13

 

Foto: Screen The Sunday Times

Tento generál v priebehu niekoľkých hodín urobil už druhý menší rozruch za sebou. Svojim „kaliningradským“ vyhlásením o „ruskej hrozbe“ vyvolal živé komentáre v amerických médiách a ešte predtým odmietol ponuku Donalda Trumpa a povedal, že nemieni sa stať ministrom obrany USA v tejto vláde.


Autor článku Michael Evans píše, že generál Ozbrojených síl USA v zálohe Jack Keane hneď  odmietol ponuku Donalda Trumpa na obsadenie funkcie ministra obrany a zároveň svojim vyhlásením, že Rusko pripravuje obsadenie pobaltských štátov vyjadril svoj nesúhlas s politickými plánmi Donalda Trumpa.

Americký novinár poukazuje na to, že na ministerstve obrany USA veľmi pozorne sledujú situáciu v pobaltských krajinách, ako aj to, že Rusko sústreďuje ďalšie vojenské jednotky a techniku na svojich západných hraniciach. Pripomína, že prednedávnom Rusi rozmiestnili v Kaliningradskej oblasti niekoľko raketových systémov Iskander-M.

Cituje Jacka Keana, že rozmiestnenie ďalších ruských jednotiek svedčí o zámeroch Vladimíra Putina začať v Pobaltsku podobnú vojenskú operáciu, ako na východe Ukrajiny. Prízvukuje, že sústredenie ruských vojsk na západnej hranici a organizácia viacerých vojenských cvičení svedčí o tom, že Rusko chce pripraviť svoju armádu čo najlepšie, aby odstránila prevahu americkej armády a NATO na mori a vo vzduchu.

„V počte pozemných vojsk Rusko má prevahu nad ozbrojenými silami NATO a pobaltských krajín a to znamená, že sú schopné okupovať pobaltské štáty doslova v priebehu dvoch – troch dní,“ vyhlásil Jack Keane. Autor článku podotýka, že tento výrok amerického generála v Pentagóne radšej nekomentovali, aj keď stále kritizujú rozmiestnenie nových ruských raketových komplexov v Kaliningradskej oblasti...

  

Michael Evans prízvukuje, že pokus Ruska o obsadenie pobaltských štátov by bol serióznym problémom pre budúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa. Keby vznikli podobné komplikácie, Trump by mal obrovské problémy, pretože túto situáciu by predsa mal nejako riešiť. Navyše podobné problémy by malo aj NATO, ktoré má chrániť a brániť svojich spojencov. Autor článku prízvukuje, že Estónsko, Lotyšsko a Litva sú členskými krajinami NATO a preto prípadná ruská agresia v Pobaltsku by bola veľkou bolesťou hlavy pre Trumpa.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 611x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 654x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,