asfasdf ×

NázorObčana.sk

Európsky parlament si vymyslel „vynikajúci plán“ pre Britov: zaplaťte a zostanú vám práva občanov EÚ aj po Brexite

 Aktuality

Poslanci Európskeho parlamentu navrhujú zaujímavý kompromis pre Britov, ktorí by si chceli zachovať práva občanov Európskej únie. Nemusia preto urobiť nič svetoborné. Riešenie je jednoduché: chceš, aby ti zostali práva občana EÚ – zaplať...

29 November
2016 19:58:47

 

Foto: Facebook

Europoslanec Guy Verhofstadt, bývalý belgický premiér, ktorý v súčasnosti zodpovedá za rokovania medzi Európskym parlamentom a vládou Veľkej Británie v otázkach Brexitu, je celkom naklonený myšlienke, že každý Brit za určitý poplatok – napríklad, raz do roka si môže ponechať práva občana Európskej únie. Podľa neho, pomôže to obidvom stranám: Briti si zachovajú svoje práva a do pokladnice EÚ sa takto dostane celkom zaujímavý finančný balík. Guy Verhofstadt sa domnieva, že je to celkom dobrý kompromis aj pre tých Britov, ktorí hlasovali proti Brexitu.
 

Poslanci Európskeho parlamentu budú hlasovať o tomto návrhu koncom roka. Aby všetko dopadlo podľa autorov tohto návrhu, odklepnúť ho majú ako poslanci Europarlamentu, tak aj britského parlamentu.

Poslanec Konzervatívnej strany Andrew Bridgen však vyhlásil, že podobným krokom Brusel sa iba snaží oddialiť odchod Veľkej Británie z Európskej únie. „Je to pokus o rozdelenie občanov Veľkej Británie na dva tábory a snaha ovplyvniť výsledky hlasovania. Európsky parlament sa bude snažiť použiť všetky možné triky na to, aby Veľká Británia aj naďalej zostala v EÚ”, vysvetlil Andrew Bridgen.

Väčšina poslancov Európskeho parlamentu však tento návrh považuje za dobrý. Ako na to zareagujú poslanci britského parlamentu – je to otázka pre Nostradama...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,