asfasdf ×

NázorObčana.sk

Paul Craig Roberts, bývalý poradca ministra financií USA vo vláde Ronalda Reagana, požiadal Vladimíra Putina o ruské občianstvo

 Aktuality

Vytvára sa pomerne zaujímavá tendencia – a pomaly aj poradovník. Po Gérardovi Depardieovi, Stevenovi Seagalovi a iných známych osobnostiach o ruské občianstvo požiadal bývalý poradca ministra financií USA vo vláde Ronalda Reagana Paul Craig Roberts

30 November
2016 13:40:11

 

Foto: Blog Paula Craiga Robertsa

Známy americký ekonóm, politický a hospodársky komentátor Paul Craig Roberts sa obrátil na ruského prezidenta Vladimíra Putina a požiadal ho o ruské občianstvo, ruský pas a, ako sa vyjadril, o „trošku diplomatickej ochrany“. Tento skúsený ekonóm a brilantný bloger pravidelne kritizuje finančnú a hospodársku politiku Spojených štátov. Do medzinárodnej politiky sa príliš nemieša, ale vždy opakuje, že USA a Rusko by mali spolupracovať, zmenšiť napätie, ktoré panuje vo vzťahoch medzi dvoma štátmi, a v žiadnom prípade by nemali pripustiť vojnu alebo jadrový konflikt.

Bývalý poradca ministra financií USA pre hospodársku politiku vo vláde Ronalda Reagana je presvedčený a často opakuje vo svojich článkoch, že americkí politici vykresľujú z Ruska nepriateľa iba preto, aby zvyšovali dane a odvody na mýtickú „obranu pred agresorom“ a samozrejme časť týchto finančných prostriedkov sa preleje na účty politikov.

Narodený v Atlante, štát Georgia, 77-ročný politik, ekonóm a bloger Paul Craig Roberts perfektne ovláda novinárske remeslo a v ironickej a sarkastickej forme brilantne kritizuje svojich oponentov. Presne v takej ironickej forme napísal aj otvorený list Vladimírovi Putinovi, v ktorom ho žiada o ruský pas a diplomatickú podporu. Sarkasticky prízvukuje, že jedno z najvplyvnejších amerických médií The Washington Post ho označilo za ruského agenta a v tejto súvislosti žiada o ruský pas.

„Keďže agent CIA Craig Timbert pôsobiaci ako reportér The Washington Post odhalil ma ako ruského agenta, rozhodol som sa, že požiadam Vás o ruský pas a trošku diplomatickej podpory. Možno mi poskytnete miesto tlačového tajomníka pre vzťahy s médiami na ruskej ambasáde – dovtedy, kým sa nepoberiem z tejto krajiny,“ ironizuje Roberts.

Poznamenáva, že videl, ako Putin odovzdal ruský pas svetoznámemu americkému hercovi Stevenovi Seagalovi, a v súvislosti s tým vyjadril nádej, že „byť ruským agentom je takisto dôležité, ako cvičiť Rusov v bojových druhoch športu“.

Prízvukuje, že „švajčiarske banky sú už na nič, pretože švajčiarska vláda umožnila Washingtonu určovať pre domáce banky zákony, ktoré regulujú bankovú sféru vo Švajčiarsku.“ Ironizuje, že svoju mzdu ruského agenta by poprosil posielať do ruskej banky.

„Možno zoznámite ma s niektorým vydavateľom, aby som mohol vydať memoáre pod názvom „Môj život pod maskou marionetky Putina“. Veď v súčasnosti každú chvíľu The  Washington Post môže zverejniť ten fakt, že spolu s mojim kolegom, tiež agentom KGB Ronaldom Reaganom som znižoval dane pre bohatých a nútili kapitalistov tak zneužívať a zbedačovať americký ľud, aby povstal proti svojej vláde a uskutočnil prevrat. Ako perfektne sme vtedy oklamali ľavičiarov!“ otvorene sa posmieva Paul Craig Roberts.

„Je mi ľúto, že redakcii The Washington Post sa otvorili oči a odhalila vo mne ruského agenta. Nie je to však moja vina. Myslím si, že ma prezradil niekto z „atlantických internacionalistov“ vo Vašej vláde. Nepovažujte ma za špióna CIA. Moja kritika politiky Washingtonu, ktorá vedie k nárastu napätia medzi dvoma jadrovými mocnosťami, a podpora Vašej politiky zníženia napätia nie je „špiónskou strechou“. Určite si neželám, aby svet vybuchol v následku termojadrovej vojny,“ píše Roberts.

„Podobné názory, ako moje, sú veľmi podozrivé v USA, avšak dúfam, že ich celkom rozdeľujú v Rusku a preto netrpezlivo čakám na ruský pas,“ poznamenáva v závere svojho listu Vladimírovi Putinovi známy americký ekonóm a publicista Paul Craig Roberts. 

Tento „zarytý“ Republikán /presne ako nový prezident USA Donald Trump/ často zverejňuje svoje články v politickom časopise CounterPunch. Tvrdí, že po jeho kritických článkoch o politike prezidenta Busha – mladšieho mu od r. 2004 neumožňujú publikovať svoje články žiadne vedúce americké noviny a časopisy.

V r. 2009 vystúpil s tvrdou kritikou všemožných „farebných revolúcií“ a potom aj revolúcií v Gruzínsku a na Ukrajine. Označil ich za naplánované akcie CIA. V marci 2014 ocharakterizoval Majdan ako ozbrojený štátny prevrat, nezákonné uchopenie moci a taktiež označil ho za cielenú akciu USA proti Rusku.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 490x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 817x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1392x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1075x 👤eugenius
,