asfasdf ×

NázorObčana.sk

Consortiumnews: Pluralizmus amerických médií je to iba fikcia

 Aktuality

„Vedúce americké média informujúc o udalostiach, ktoré sa týkajú Ruska, často prezentujú ľuďom iba jeden postoj, neponúkajú žiadne iné názory v tej alebo inej otázke,“ píše vo svojom článku v consortiumnews.com James W. Carden.

01 December
2016 20:02:11

 

Foto: Facebook

„To znamená, že tak široko propagovaný pluralizmus médií Spojených štátov je iba fikcia. Vedúce americké média prezentujú seba ako „zlatý štandard“ svetovej žurnalistiky, ktorý sa od „ruskej skalopevnej propagandy“ odlišuje preverenými informáciami a reportážami a pestrosťou mienok. Nie je to však pravda,“ tvrdí americký novinár.    


„Príkladov je neúrekom. Posvietime si napríklad na liberálnu káblovú televíznu stanicu MSNBC. Zistíme paradoxnú vec: táto stanica prezentuje iba ultrapravicový neokonzervatívny postoj voči Rusku – a žiaden iný vôbec neprezentuje. Na rozdiel od svojho hlavného ľavicovo centristického káblového konkurenta CNN, ktorý, čo mu robí česť, v otázkach o Rusku občas necháva miesto aj pre menšinové názory – napríklad, o tom, že treba znížiť napätie medzi USA a Ruskom, televízna stanica MSNBC vyčleňuje pre iné názory a postoje presne toľko priestoru, koľko mu nechávali sovietske noviny Pravda, dokonca ešte menej,“ prízvukuje James W. Carden.  

„Podobné tendencie pozorovali sme aj počas informovania o prezidentských voľbách v USA. V tom čase, keď CNN sa aspoň čiastočne snažil priniesť do spravodajstva aspoň nejakú rovnováhu, MSNBC ako aj jeho republikánsky konkurent Fox News úplne sa vzdal aspoň štipky objektivity. MSNBC vystupoval ako hlasná trúba pre katastrofickú predvolebnú kampaň Clintonovej,“ prízvukuje novinár.

„Takže táto „liberálna“ televízna stanica sa ocitla v prvých radoch „nového McCarthyismu“, ktorý zachvátil celú tohtoročnú predvolebnú kampaň. Taktiež sa angažoval do americko-ruských sporov, pričom nepripomínal, že tieto spory sa začali oveľa skôr – koncom r. 2013, keď vypukla kríza na Ukrajine. Táto situácia demonštruje, že, keď naše média začínajú informovať o niečom, čo je spojené s Ruskom, tak široko spropagovaná pluralita amerických médií sa ukazuje ako obyčajná fikcia,“ zdôrazňuje v závere svojho komentáru v consortiumnews.com novinár James W. Carden.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 515x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 461x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,