asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rada bezpečnosti OSN uvalila tie „najtvrdšie“ sankcie na Severnú Kóreu

 Aktuality

Rada bezpečnosti OSN podporila sankcie voči Severnej Kórei, ktoré znamenajú obmedzenie exportu kórejského uhlia do Číny. Uvádza sa to v redakčnom úvodníku zverejnenom na stránke britského mediálneho giganta BBC.

01 December
2016 20:06:01

 

Foto: Facebook

To znamená, že dodávky kórejského uhlia do Číny sa znížia minimálne o 62%. Okrem toho v rámci týchto nových sankcií sa zakazuje export medi, zinku, niklu a /zákaz z úplne iného súdku/ predaj sôch do zahraničia.

„Tieto sankcie sú doposiaľ tie „najtvrdšie“. Schválenie tejto rezolúcie sa stane signálom pre Severnú Kóreu, ktorá musí zastaviť skúšky jadrových zbraní,“ cituje BBC slová Generálneho tajomníka OSN Pana Ki-muna.

BBC pripomína, že začiatkom septembra KĽDR oznámila o piatej úspešnej skúške jadrovej bomby. Bola to tá najväčšia bomba za celú históriu jadrového programu tejto krajiny. Tieto skúšky odsúdila OSN, Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu, USA, Rusko, Čína a iné štáty. OSN pohrozila Severnej Kórei aj ďalšími sankciami.

Avšak už o 2 dní, ako pripomína BBC, Severná Kórea vypustila niekoľko balistických rakiet smerom do Japonska. Vedci predpokladajú, že v súčasnosti Severná Kórea má jadrové hlavice, ktorými môže vyzbrojiť rakety krátkeho a stredného doletu.  

BBC uvádza, že v súčasnosti Severná Kórea zatiaľ nemôže vyrobiť raketu, ktorá zasiahne Spojené štáty, avšak to neznamená, že o 5 – 10 rokov KĽDR nebude mať podobnú raketu, ak svetové spoločenstvo jej nezabráni v rozvoji jej jadrového programu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 325x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 549x 👤eugenius

Drvivá väčšina obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO

 

Vyše 60 percent obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO. Svedčia o tom najnovšie v...

📅01.12.2018 0 335x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Obviňovanie ruských hackerov je už danosťou, s ktorou nic nenarobíme. Keď vám niečo nevychádza, jednoducho to hoďte na Rusov...“

 

V ďalšej relácii „Ootázky a odpovede“ známy ruský politológ Valerij Pjakin väčšinou sa venoval o...

📅01.12.2018 0 419x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,