asfasdf ×

NázorObčana.sk

Počet prisťahovalcov do Veľkej Británie aj napriek snahe vlády o obmedzenie ich prílevu dosiahol rekordnú úroveň

 Aktuality

Nová britská vláda sa snaží pokračovať v šľapajach predošlej a taktiež mieni znížiť počet prisťahovalcov, ktorí prichádzajú do Spojeného kráľovstva. Avšak aj novej vláde sa v tomto nedarí presne tak, ako predošlej.

02 December
2016 18:28:52

 

Foto: Facebook

Britské média uvádzajú, že ani stará, ani nová vláda nezvládli tento problém. Novej vláde o nič lepšie, ako starej, sa nedarí obmedziť počet migrantov. Pripomínajú, že počet prisťahovalcov, ktorí prišli na územie Veľkej Británie v priebehu 12 mesiacov - od júna 2015 do júna 2016 roku, dosiahol neuveriteľných 650 tisíc ľudí. O tomto smutnom rekorde informoval vo svojej správe aj Národný štatistický úrad Veľkej Británie.


Vyzdvihol práve túto skutočnosť, že počet migrantov, ktorí prišli do Spojeného kráľovstva v priebehu iba jedného – jediného roka bol rekordný a dokonca prevýšil počet obyvateľov väčšiny miest vo Veľkej Británii. Viac obyvateľov žije už iba v troch britských mestách – Londýne, Birminghame a Leedsi.

Národný štatistický úrad Veľkej Británie pripomína, že ďalšie veľké mestá majú už menej obyvateľov, ako počet nových prisťahovalcov, ktorí prišli od júna 2015 do júna 2016 na britské ostrovy: Glasgow má 620 tisíc, Sheffield 530, Bradford 480, Liverpool 467, Edinburg 448, Manchester 430, Bristol 399 tisíc obyvateľov atď.

Vo svojej správe taktiež upresňuje, že do Veľkej Británie v tomto období prišlo až 284 tisíc  občanov Európskej únie. Uvádza smutnú pre Spojené kráľovstvo štatistiku, že ukazovateľ čistej migrácie /teda rozdiel medzi počtom ľudí, ktorí sa do krajiny presťahovali a ktorí sa  vysťahovali/ dosiahol až 335 tisíc ľudí. Prízvukuje, že došlo k obrovskej zmene v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Národný štatistický úrad Veľkej Británie síce uviedol situáciu, ktorá tu bola pred referendom o vystúpení Veľkej Británie z EÚ, avšak zatiaľ nepredstavil zmenu dynamiky migrácie po tomto referende. Na druhej strane uviedol, že po prvýkrát sa medzi krajiny, odkiaľ prichádza najväčší počet imigrantov, dostalo aj Rumunsko: iba v tomto roku na britské ostrovy odtiaľ prišlo 54 tisíc ľudí.

Britská vláda sa však nemieni vzdávať a chce byť úspešnejšia v tejto otázke, ako jej predchodkyňa. Aj minister pre imigráciu Robert Goodwill vyhlásil, že vláda bude prijímať razantné opatrenia, aby znížila počet prisťahovalcov prichádzajúcich do Spojeného kráľovstva. Opakoval slová viacerých kolegov z vlády, že ich cieľom je zníženie úrovne čistej migrácie na niekoľko desiatok tisíc. Dodal, že práve z tohto dôvodu zníženie počtu prisťahovalcov, prichádzajúcich do krajiny, je prioritou v rokovaniach britskej vlády o vystúpení z Európskej únie.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 499x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 679x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 537x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 784x 👤eugenius
,