asfasdf ×

NázorObčana.sk

Šéf nemeckej rozviedky Bruno Kahl vyhlásil, že ruskí hakeri môžu ovplyvniť výsledky parlamentných volieb v Nemecku

 Aktuality

Prezident nemeckej Federálnej služby rozviedky BND /Bundesnachrichtendienst/ Bruno Kahl vyhlásil pre média, že ruskí hakeri presne tak, ako ohrozili výsledky volieb v USA, môžu ovplyvniť aj výsledky budúcoročných parlamentných volieb v Nemecku.

03 December
2016 18:43:16

 

Foto: Skreen Spiegel

Meditácie 54-ročného šéfa nemeckej rozviedky, ktorý sa vo svojej funkcii nachádza od apríla tohto roka, zverejnili všetky vedúce média Nemecka – Spiegel, Süddeutsche Zeitung a iné. Spresnil, že určité sily v Rusku budú hľadať cesty, aby ovplyvnili výsledky nemeckých parlamentných volieb v r. 2017. Podčiarkol, že sa obáva kybernetických útokov zo strany Ruska. Dokonca našiel aj originálnejšie vysvetlenia, prečo by to Rusi robili.

Kým európski politici, analytici a média si občas spomenú na povestných ruských hakerov a utrúsia poznámku, že mohli ovplyvniť výsledky volieb v USA, Bruno Kahl túto myšlienku dokonca dostal na vyššiu úroveň. Nielen sa obáva, že ruskí hakeri len tak môžu ovplyvniť výsledky nemeckých volieb, ale prezradil zaujímavé „tajomstvo“: podľa neho, Rusko sa snaží vyvolať politickú neistotu v EÚ. Poukázal na to, že „niekto“ sa snaží destabilizovať situáciu v Európe a predovšetkým, pochopiteľne, v Nemecku. Prečo by to malo byť v záujme Moskvy a načo by to vlastne robila, však nevysvetlil.

Niektoré liberálne nemecké média na tieto vyhlásenia šéfa rozviedky reagovali inak, ako mainstreamové média v Nemecku. Poukázali na to, že v Európe sa vytvára „post-obamova“ alebo „post-clintonová“ stratégia: niektorí politici, analytici a média kopírujú súčasné paranoidne vyhlásenia amerického vedenia – a táto paranoja sa zosilnila práve preto, že onedlho dôjde k rošádam v Bielom dome a prívržencov studenej vojny s Ruskom môžu čakať horšie časy. Využívajú posledné dni a týždne, keď ešte môžu otvorene mávať „protiruskou dubinou“.

Nemecký nemainstream nachádza paralely medzi nedávnymi prezidentskými voľbami v USA a budúcoročnými voľbami v Nemecku. Novinári predpokladajú, že Angela Merkelová bude sledovať v šľapajach Hillary Clintonovej: všetky argumenty oponentov, ktorí budú kritizovať jej migračnú a škodlivú pre Európu a samotné Nemecko politiku, bude odrážať lacnou „clintonovou“ rétorikou o tom, že naň útočia „rasisti a Putinovi kamaráti“...

Títo novinári výsledky budúcoročných parlamentných volieb v Nemecku nespájajú s ruskými hakermi, ale skôr s budúcim talianskym referendom, ktoré určí, akým smerom bude napredovať ďalej Taliansko a čiastočne to určite ovplyvní aj smerovanie celej Európskej únie. Nemecký nemainstream predpokladá, že súčasný taliansky premiér Matteo Renzi v referende prehrá a podá demisiu. Presné výsledky sa nik nedokáže odhadnúť, avšak viaceré média uvádzajú, že talianske hnutie Päť hviezd určite urobí veľký rozruch...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 281x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1067x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 552x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 736x 👤eugenius
,