asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. V USA chcú prepočítať hlasy voličov minimálne v troch štátoch. Zostane Trump v prezidentskom kresle?

 Aktuality

Napriek tomu, že Donald Trump vyhral prezidentské voľby a Hillary Clintonová priznala prehru, porazená strana však žiada prepočítavanie hlasov voličov minimálne v 3 štátoch a dúfa, že zmení volebné výsledky. Zostane Trump prezidentom?

03 December
2016 18:45:16

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo, čo tam máš v tých novinách? Aha, matematická olympiáda v Spojených štátoch? Idú prepočítavať hlasy a chcú zmeniť výsledky volieb a predsa usadiť Clintonovú na cársky trón. Tak väčšiu kravinu si Jenkyovia vymyslieť nemohli.

A čo? Myslíš si, že je to reálne? To sú tiež cirkusanti: najprv robili veľké šou s tými voľbami, hádali sa, nadávali, revali a pľuvali – a teraz idú prepočítavať hlasy. Neviem, má to zmysel? Podľa mňa, vlak už dávno odišiel – čo teraz budú riešiť? Zrušia výsledky prezidentských volieb? Tak to by bol škandál ako hrom. A kde – v slobodnej a demokratickej Amerike!

Je to fakt kovbojka. Také niečo sa deje niekde v latinskoamerických, ázijských a niektorých európskych krajinách, kde je sloboda a demokracia skôr na papieri a samotná politická kultúra je ešte iba v plienkach. Toto je ti, brate, Majdan po americky! Voľby sa skončili ako skončili – basta, niet čo riešiť. Ale hneď sú tu demonštrácie, protesty, bitky – ako niekde v Brazílii, Egypte či v Moldavsku.    

Tak potom by mali Spojené štáty americké premenovať na Spojené štáty argentínske či africké alebo afganské či albánske... Taký bordel býva iba v rozvojových krajinách. A toto sa deje v nafúkanej a arogantnej Amerike! Pane bože, a tvrdia, že je to vzorec slobody, demokracie a zákonnosti... Veď je to horšie ako niekde v Pakistane či Brazílii.

Veď kto a ako by mohol ovplyvniť alebo zmeniť výsledky? Všetko sa kontrolovalo a sledovalo, majú počítačové systémy, všetko majú zabezpečené. Vždy sa tým chválili. A čo teraz? Ukázalo sa, že aj v USA je taký istý bordel, ako niekde v Afrike...

No a? Kým niektorým kompetentným to vyhovovalo, tak aj volebný systém bol najlepší a najobjektívnejší na svete, aj všetko bolo zabezpečené na najvyššej úrovni, aj voľby boli priezračné, demokratické a spravodlivé. A keď to dopadlo inak, ako niektorí očakávali, tak všetko je hneď zlé a vybuchlo to ako na Ukrajine. Čo si sami zasiali, to aj zožali...

Veď nadávajú a tvrdia, že sa im Rusi nabúrali do počítačov a zmenili výsledky volieb.

Prosím ťa, Rusi?! Veď nemajú také možnosti. Ako by sa Rusi s ich kalašnikovymi, vodkou a balalajkami nabúrali do amerických najmodernejších systémov? Veď nemajú takú techniku, aby prerazili vysoko technologické a súperchránené americké technológie. To by dokázali asi iba Marťania. Ale načo by ovplyvňovali výsledky amerických volieb? Žeby sa im viac páčil drzý šibal Trump ako trasúca sa babička? Nuž, niektorí ľudia si nedokážu priznať prehru...

Ale, nakoľko viem, tu matematickú olympiádu nezačali Clintonovej demokrati, ale iní. Demokrati sa potom k tejto kampani pripojili, lebo im, samozrejme, vyhovuje.

Áno, začala to jedna zelená pani... teda kandidátka Strany zelených Jill Steinová. To je tiež postavička! Vo voľbách získala menej ako jedno percento hlasov, ale cíti sa podvedená. Ako by po prepočte hlasov ju zvolili za prezidentku. Je jasné, že to nezačala sama, ale na pokyn demokratov, ktorí sa takto chceli zostať v tieni – akože sa iba pripojili... 

Vraj chceli prepočítať hlasy pre začiatok v troch štátoch - vo Wisconsine, Michigane a Pennsylvánii. Načo? Čítal som komentáre expertov: poukazujú na to, že v týchto štátoch Trump vyhral o niekoľko tisíc hlasov a šanca, že prepočítanie hlasov zmení Trumpov náskok je prakticky nulová. Tak načo je potom celý tento cirkus?

Samozrejme, že to nič nezmení. Ale vieš – politika je politika. Aj negatívna reklama je reklama. Treba zbierať politické body, aj keď načo by už dôchodkyni Clintonovej boli? Je jasné, že prehrala a nič sa nezmení. Chápem, že niektorých to veľmi mrzí a hnevá, ale jednoducho musia priznať, že prehrali a šliapať ďalej. Iba ukázali, ako je v tej Amerike so spravodlivosťou a objektivitou. Sami zo seba urobili pajácov – reklama na celý svet. 

Ale už úplne neviem pochopiť to, prečo aj Trump spochybnil výsledky volieb v niektorých štátoch – načo by mu to bolo? Mohol by sa na to vykašľať a nepadať do pasce konkurencie. Hneď je vidno, že je to neskúsený politik.

Asi nemohol čušať a musel nejako odpovedať na tie obvinenia v podvodoch. Chcel poukázať na to, že aj demokrati podvádzali. Možno to myslel tak: vy ste trochu podvádzali, ja som trochu podvádzal, ale výsledky sú vo všeobecnosti objektívne – plus mínus pár hlasov, ale to vôbec nič nemení na tom, že voľby vyhral Trump. Iba všetci – aj demokrati, aj republikáni ukázali, že aj v Amerike je to takisto, ako všade inde na svete: politika je špinavá hra.  

Najnovšie som čítal, že najmenej v jednom z troch štátov sa to prepočítavanie hlasov konať nebude: súd vo Wisconsine zamietol žiadosť o ručné prepočítanie hlasov odovzdaných v prezidentských voľbách. Možno tak to dopadne aj v ostatných štátoch.

Neviem. Ale jedno viem, že sa už nič nezmení. Všetko sú to hnusné a špinavé politické žabomyšie vojny. Určite toho 20. januára Trumpa inaugurujú a bude pokoj. Teda určite si niečo iné vymyslia, aby ten pokoj nebol, ale je to už iná téma... Hovorím, tými voľbami a povolebnými škandálmi Američania celému svetu iba ukázali, aký majú bordel a akú majú takpovediac demokraciu. Žeby aj po tomto prepadáku nás všetkých aj naďalej poučovali, čo je to sloboda, demokracia, zákonnosť a spravodlivosť? Nie my, ale oni potrebujú sa vrátiť do školy. Títo chlapci sa asi nikdy nepoučia. Nuž, čo dodať? Nech sa im aj naďalej darí...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1472x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2002x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1893x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1662x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,