asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Anglicku žije štvrť milióna bezdomovcov. Charitatívne organizácie bijú na poplach

 Aktuality

Britské charitatívne organizácie po svojom vnímajú zvýšenie počtu prisťahovalcov do Spojeného kráľovstva. Poukazujú na to, že mnohí z týchto ľudí nemajú nielen prácu, ale ani bývanie. Preto armáda bezdomovcov vo Veľkej Británii prudko narastá.

04 December
2016 19:24:00

 

Foto: Facebook

Podľa prieskumov, ktoré urobili niektoré charitatívne a iné organizácie, migranti sa nehrnú rovnakým počtom do všetkých štátov Spojeného kráľovstva. Drvivá väčšina prisťahovalcov prichádza do Anglicka. A práve tam sa počet bezdomovcov zvýšil na 250 tisíc ľudí. Ako uvádzajú charitatívne organizácie, aj počet detí bez domova dosiahol rekordnú úroveň – 120 tisíc. Podobná nelichotivá situácia doposiaľ nebola nielen v Anglicku, ale aj v celej Veľkej Británii.

 
Časť ľudí bez oficiálneho domova žije v ubytovniach pre bezdomovcov a rôznych sociálnych a charitatívnych zariadeniach. Tie im však poskytujú iba dočasnú strechu nad hlavou. Určitá časť bezdomovcov však žije na ulici. Odborníci bijú na poplach: prichádza zima a tisíce ľudí v Anglicku žijú na ulici – v parkoch, na železničných a autobusových staniciach, budovách už  dávnejšie nefungujúcich podnikov a pod.

Štatistici uvádzajú, že najviac ľudí bez domova žije, pochopiteľne, v metropole -  Londýne, kam smeruje väčšina prisťahovalcov v nádeji, že práve v hlavnom meste kráľovstva si nájdu prácu a ubytovanie. Dosť zlá situácia je aj v Brightone, Birminghame, Coventry, Readingu, Manchestri, Lutone a pod.

Rôzne zdroje z charitatívnych organizácií uvádzajú, že napríklad v Birminghame nemá každý 119. obyvateľ mesta trvalé bydlisko. Z nich až 9 524 ľudí žije v útulkoch, a 36 dokonca na ulici. V Londýnskom Westminsteri je každý 25-ty obyvateľ bez trvalého bývania a z nich nocuje na uliciach 256 osôb. Podobná situácia sa vytvorila aj v niektorých ďalších anglických mestách.

Experti poukazujú na to, že tento stav zapríčinil nielen vysoký prílev prisťahovalcov, ale aj  neprimerane vysoká výška nájomného vo viacerých anglických mestách a vlastne aj celej Veľkej Británie. Prízvukujú, že v ostatnom období sa znížilo tempo budovania rodinných a obytných domov a navyše vláda znížila príspevky na bývanie.

Charitatívne organizácie zdôrazňujú, že najčastejšie sa bezdomovcami stávajú ľudia práve po tom, ako už nedokázali pravidelne platiť za bývanie a preto boli vysťahovaní z nájomného bývania. Odborníci poznamenávajú, že v najbližších rokoch sa situácia určite nezlepší – aj kvôli prílevu migrantov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1086x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 821x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 955x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1269x 👤eugenius
,