asfasdf ×

NázorObčana.sk

Briti začali veľa piť. Odborníci navrhujú liek starý ako svet: treba zvýšiť ceny na alkohol a časť ľudí s nim prestane preháňať

 Aktuality

Briti začali veľa piť. Samozrejme, ich nálady a chúťky ovplyvnil aj Brexit, ale bolo by zbytočne všetko zvaľovať iba na najnovšie sociálne a politické trendy a zmeny vo Veľkej Británii. Popíjať Briti začali už dávnejšie – ešte pred Bretitom.

06 December
2016 02:40:32

 

Foto: Facebook

Samozrejme, odborníci, lekári, organizácie, ktoré tým alebo iným spôsobom bojujú o zdravie a sociálne postavenie občanov, bijú na poplach. Ostrovné kráľovstvo sa začína potápať v alkoholickom mori! Všetci svorne začali hľadať protijed alebo univerzálny liek: ako zastaviť pád britských občanov do alkoholickej priepasti?

A protijed sa našiel! Je to liek skutočne starý ako svet. Tento liek vyskúšali mnohé vlády na všetkých kontinentoch. Občas bol užitočnejší, inokedy bol na nič a vôbec nepomohol. Experti hlavne z radov lekárov a odborníkov v oblasti zdravotníctva navrhujú, aby vláda zvýšila ceny na alkoholické nápoje. Teda logika je jasná: alkohol bude drahší, budú ho menej kupovať a menej konzumovať. Lenže, ako vieme, matematické predpoklady nie vždy fungujú v reálnom živote a dva plus dva nie vždy znamenájú štyri...

Britskí odborníci pripomenuli, že liečenie ľudí, ktorí majú tie alebo iné problémy s alkoholom, ročne stoja britskú štátnu pokladnicu 1,2 miliardy libier. Navrhujú zabiť dve muchy jednou ranou: znížiť náklady na liečenie alkoholikov a zároveň za pomoci zvýšenia cien na alkoholické nápoje získať dodatočné finančné prostriedky do štátnej pokladnice.


Vládni odborníci taktiež poukazujú na to, že miera konzumácie alkoholu v krajine sa počas posledných 40 rokov zvýšila takmer o polovicu – o neuveriteľných o 42%! Podľa prieskumov spoločnosti Public Health England, až 10 miliónov Britov užíva nadmierne množstvo alkoholu.

Vládni experti to zhrnuli do kocky a tvrdia, že hlavnou príčinou tak obrovskej konzumácie  alkoholu sú práve nízke ceny na tvrdý alkohol. Preto navrhujú razantne zvýšiť ceny a takto získané peniaze poslať do rezortu zdravotníctva – samozrejme, nielen za účelom liečenia alkoholikov, ale všetkých občanov Veľkej Británie.

Vládni experti odrážajú protiútoky oponentov, ktorí sa bránia zvyšovaniu cien na alkohol a tvrdia, že tieto opatrenia nezasiahnu ľudí, ktorí pijú iba príležitostne alebo s alkoholom to nepreháňajú. Navrhujú, aby sa zvýšenie cien nedotklo barov a reštaurácii, kde tie ceny sú aj tak vyššie, ako v obchodoch. Taktiež navrhujú najviac zvýšiť dane na „populárne“ druhy alkoholu, ktoré sa najviac kupujú. Samozrejme, tým sa zvýši aj cena určitých druhov alkoholických nápojov a ľudia by ich, podľa vládnych stratégov, mali kupovať menej.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 559x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 481x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 717x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 992x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,