asfasdf ×

NázorObčana.sk

Konstantin Kosačov: výsledky referenda v Taliansku sa negatívne odrazia na situácii v Európskej únii

 Aktuality

„Výsledky referenda o ústavnej reforme v Taliansku sa negatívne odrazia na celkovej situácii v EÚ, očakávaná vládna kríza kabinetu Renziho spôsobí ekonomické problémy,“ nazdáva sa predseda medzinárodného výboru Rady federácií Ruska Konstantin Kosačov

06 December
2016 20:50:52

Foto: Facebook

Odporcovia ústavnej reformy očakávane zvíťazili s rozdielom 20 % hlasov a tak sa reforma o zmene úlohy a funkcií senátu Talianska v systéme orgánov štátnej moci (diskutovalo sa o nej takmer dva roky) neuskutoční.

„V Taliansku po referende o ústavnej reforme sa dá očakávať plnohodnotná vládna kríza. Premiér Matteo Renzi postavil vlastnú politickú kariéru na vážky výsledku referenda a Taliani presvedčivou väčšinou povedali „nie“ jeho plánom. Predovšetkým ohľadne rozdelenia právomocí medzi parlamentnými snemovňami, čo niektorí považovali za ultraliberálne“, napísal Kosačov na Facebook.

Ďalej napísal, že za víťazov sa nie náhodou považujú pravičiari a nacionalisti. Marine Le Pen už rozradostene gratuluje talianskym kolegom, považujúc to vyslovením nedôvery nielen Renzimu, ale aj EÚ.

„I keď sa v Bruseli snažia všemožne zdôrazniť, že to, čo sa udialo v Taliansku, je rýdzo jeho vnútornou záležitosť, následky, samozrejme, prídu“, hovorí Kosačov. V Európskej únii lídri v podstate nemajú žiadne vnútorné záležitosti, ktoré by sa neodrazili na iných. „Očakávané odstúpenie Renziho kabinetu a možné vymenovanie „úradníckej“ vlády, ktorá by pracovala do volieb v roku 2018, toto všetko povlečie za sebou problémy pre Európu, vrátane ekonomických, vrátane problémov pre euro“, dodal ruský senátor.

Mnohí teraz vraj vnímajú „potešiteľnú cenu“ pre eurooptimistov úspešné pre Brusel výsledky prezidentských volieb v Rakúsku, kde „rakúsky Donald Trump“ nedokázal poraziť „systémového“ „zeleného“ Van der Bellena.  

„Lenže už sa nedá odmietať, že európske spoločenstvá sú rozpoltené, pričom praskliny sú očividné a principiálne. Časy, keď si voliči vyberali medzi liberálnymi stranami, ktoré sa líšili len v drobnostiach, odchádzajú, nastupuje epocha politickej turbulencii a talianske referendum – je len jedným z prvých aktov tejto – možno – drámy“, zdôraznil Konstantin Kosačov.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1928x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2480x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2271x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2031x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,