asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská ministerka vnútra Amber Ruddová: občania EÚ budú potrebovať po Brexite na život vo Veľkej Británii špeciálne identifikačné karty

 Aktuality

Vo Veľkej Británii s predstihom riešia takpovediac „pobrexitovú“ otázku: koľko prisťahovalcov /celkovo/ pustiť na územie Spojeného kráľovstva a koľko migrantov /konkrétne/ pustiť tam z členských štátov EÚ.

07 December
2016 19:06:10

 

 Foto: Facebook

Analytici poukazujú na to, že už doteraz sa na britských ostrovoch usadilo viac ako 3 milióna občanov Európskej únie. Vládni experti túto kategóriu zvýrazňujú osobitne a tvrdia, že prisťahovalci z EÚ by mali mať spoľahlivé doklady, ktoré potvrdzujú ich totožnosť. Britská ministerka vnútra Amber Ruddová pred pár dňami prízvukovala: „Bezpochyby žijúci vo Veľkej Británii občania EÚ po Brexite budú potrebovať určitú formu registrácie.“

Vládni experti navrhujú, aby prisťahovalci z EÚ mali špeciálne identifikačné karty. Amber Ruddová vo svojom prejave v parlamente podčiarkla, že zatiaľ nie je celkom jasné, ako budú vyzerať nové identifikačné karty pre občanov EÚ žijúcich vo Veľkej Británii, avšak potvrdila, že podobné karty onedlho by sa mali vydávať pre podobnú kategóriu ľudí.

Poslankyňa Labouristickej strany Hillary Bennová, taktiež v parlamente v debate s premiérkou vnútra žiadala, aby občania Európskej únie, ktorí žijú a pracujú vo Veľkej Británii v súčasnosti, mali špeciálne doklady a prisťahovalci, ktorí na ostrovy prídu po Brexite, by mali mať už iné doklady, aby kompetentným orgánom sa vždy ľahko dalo odlíšiť občanov EÚ, ktorí už dlhšie žijú v Spojenom kráľovstve, od tých, ktorí tam prišli po Brexite.

Britské média uvádzajú, že v ostatnom období viac ako 100 tisíc občanov Európskej únie, ktorí žijú vo Veľkej Británii, požiadali ministerstvo vnútra o poskytnutie bezpečného štatútu v krajine. Prudký nárast žiadostí experti vysvetľujú tým, že prisťahovalci sa boja o svoju budúcnosť, nemajú istotu a nevedia, čo ich čaká po Brexite.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Ukrajina sťahuje vojská ku hranice NATO, maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó hovorí o nepríjemnom prekvapení

 

Hlava maďarského rezortu diplomacie Péter Szijjártó komentoval správy v médiách a na sociálnych sieť...

📅29.09.2018 0 850x 👤eugenius

V následku atentátu dnes zahynul hlava Doneckej ľudovej republiky Alexander Zacharčenko

 

Mnohé ruské, donecké a ukrajinské média informovali, že v následku atentátu dnes zahynul hlava Donecke...

📅31.08.2018 0 848x 👤eugenius

V Jerevane gejovia zaútočili na policajnú stanicu a pobili sa s policajtmi

 

Tlačová služba ministerstva vnútra Arménska informovala, že niekoľko predstaviteľov LGBT komunity v ar...

📅15.08.2018 0 623x 👤eugenius

V Estónsku vysvetlili, prečo nenašli raketu náhodne „stratenú“ španielskou stíhačkou

 

Posádka stíhačky typu Eurofighter španielskeho vojenského letectva odpálila v utorok popoludní neúmyse...

📅14.08.2018 0 926x 👤eugenius
,