asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Hürriyet Daily News: Erdogan vyzval občanov Turecka, aby sa zbavovali dolárov a vymenili ich za domáce líry a zlato

 Aktuality

„Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan vyzval občanov Turecka, aby si vymenili americké doláre, ktoré ešte majú, za domácu líru alebo zlato,“ uvádza turecký denník The Hürriyet Daily News.

08 December
2016 22:06:35

 

Foto: Screenshot The Hürriyet Daily News

„Ankara taktiež vyzvala tureckých biznismenov, aby vykonávali transakcie v domácich lírach a tým posilnili národnú valutu, ktorá už poriadne stratila v porovnaní s americkým dolárom. „Ti, ktorí uschovávajú zahraničné valuty pod matracom, by mali vymeniť ich na domáce líry alebo zlato,“ vyhlásil Erdogan počas ceremoniálu otvorenia výstavného komplexu c Ankare,“ uvádza The Hürriyet Daily News.


„Toto poškodí hru, ktorú vedú niektorí ľudia. Ale netreba sa obávať: spoločne zlikvidujeme ich hru. Sledovali sme to v r. 2007 a 2008. Vtedy som povedal, že tieto problémy sa nedotknú Turecka a to isté hovorím aj teraz. Tieto problémy sa nás ani trochu nedotknú,“ cituje denník slová tureckého prezidenta.


The Hürriyet Daily News poukazuje na to, že turecký líder kritizoval vysoké percentá úrokov z úverov, ktoré poskytujú banky, podčiarkol, že treba ich znížiť a iné rozhodnutie neexistuje. Denník pripomína, že pozícia prezidenta prednedávnom vyvolala konflikt medzi tureckým vedením a domácimi bankami, hlavne Centrálnou bankou Turecka. Turecká vláda požiadala, aby banky znížili úroky, aby vytvorili normálne prostredie a vhodné podmienky pre podnikateľov.

Turecký denník prízvukuje, že domáca líra padla na najnižšiu úroveň v porovnaní s dolárom, od začiatku tohto roku zlacnela až o 17%. „Turecká vláda vyhlásila, že zaúraduje a urobí všetko, aby zjednodušila transakcie v domácich lírach, a vyzvala podnikateľov, aby jej v tom pomáhali za účelom posilnenia domácej meny,“ zdôrazňuje v závere The Hürriyet Daily News.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 405x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,