asfasdf ×

NázorObčana.sk

Reakcia Medzinárodného Červeného kríža na smrť ruských lekárov v Aleppe rozhorčila ruské ministerstvo obrany

 Aktuality

Na Ministerstve obrany Ruska vyvolal rozhorčenie komentár tlačovej služby Medzinárodného Červeného kríža na margo smrti ruských lekárov v sýrskom Aleppe. Nespokojná reakcia nasledovala fakticky okamžite.

10 December
2016 09:35:40

 

Foto: MZVR

„Očakávali sme minimálne úctu Medzinárodného hnutia Červeného kríža k činnosti našich lekárov v Aleppe a odsúdenie konania bojovníkov takzvanej „opozície“. Ale dočkali sme sa cynických komentárov, nedôstojných Medzinárodného výboru Červeného kríža, ktoré nesvedčia o objektívnosti prístupu, ale naopak o ľahostajnosti k spáchanej vražde ruských lekárov v Aleppe“, – vyhlásil oficiálny predstaviteľ Ministerstva obrany Ruskej federácie generálmajor Igor Konašenkov.

Vo vojenskom rezorte konštatujú, že ako odpoveď na žiadosť jednej z ruských informačných agentúr, aby okomentovali smrť ruských lekárov vAleppe, v Medzinárodnom výbore Červeného kríža odpovedali, že „pokračujúce útoky na zdravotnícku a civilnú infraštruktúru v Aleppe svedčia o tom, že ani jedna strana konfliktu nie je vstave plniť svoje povinnosti, čiže vážiť si a ochraňovať zdravotných pracovníkov, pacientov a nemocnice.“

Generálmajor Igor Konašenkov zdôraznil, že v Medzinárodnom výbore Červeného kríža, ktorého prezident doslova pred týždňom navštívil Ministerstvo obrany Ruskej federácie, sú veľmi dobre informovaní o tom, akú pomoc Rusko poskytuje civilným obyvateľom Aleppa, vrátane zdravotnej pomoci.

„Preto nejde o porušenie ’medzinárodného humanitárneho práva’ stranami konfliktu, ako sa hovorí v správe Medzinárodného výboru Červeného kríža. Bojovníci sa dopustili vopred pripravenej chladnokrvnej vraždy“, – povedal generálmajor Igor Konašenkov.

Podľa neho, len vďaka šťastnej náhode vo chvíli útoku v oddelení príjmu ruskej poľnej nemocnice neboli desiatky sýrskych detí s matkami z východných oblastí Aleppa, ktoré sú oslobodené od bojovníkov. „Kvôli tomu, že meškali autobusy, títo neprišli a tak na oddelení príjmu ruskej poľnej nemocnice nedošlo k hromadnej smrti“, – oznámil predstaviteľ Ministerstva obrany Ruskej federácie.

V pondelok po priamom zásahu míny, ktorú zhodili bojovníci, na oddelení príjmu ruskej poľnej nemocnice pôsobiacej v Aleppe zahynula ruská vojenská lekárka. Ďalší dvaja zdravotnícki pracovníci boli zranení, z nich jedna zdravotníčka zraneniu podľahla. Zranenie utrpeli aj miestni obyvatelia, ktorí sem prišli vyhľadať zdravotnú pomoc.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(25 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1306x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1820x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1735x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1538x 👤eugenius
,