asfasdf ×

NázorObčana.sk

Reakcia Medzinárodného Červeného kríža na smrť ruských lekárov v Aleppe rozhorčila ruské ministerstvo obrany

 Aktuality

Na Ministerstve obrany Ruska vyvolal rozhorčenie komentár tlačovej služby Medzinárodného Červeného kríža na margo smrti ruských lekárov v sýrskom Aleppe. Nespokojná reakcia nasledovala fakticky okamžite.

10 December
2016 09:35:40

 

Foto: MZVR

„Očakávali sme minimálne úctu Medzinárodného hnutia Červeného kríža k činnosti našich lekárov v Aleppe a odsúdenie konania bojovníkov takzvanej „opozície“. Ale dočkali sme sa cynických komentárov, nedôstojných Medzinárodného výboru Červeného kríža, ktoré nesvedčia o objektívnosti prístupu, ale naopak o ľahostajnosti k spáchanej vražde ruských lekárov v Aleppe“, – vyhlásil oficiálny predstaviteľ Ministerstva obrany Ruskej federácie generálmajor Igor Konašenkov.

Vo vojenskom rezorte konštatujú, že ako odpoveď na žiadosť jednej z ruských informačných agentúr, aby okomentovali smrť ruských lekárov vAleppe, v Medzinárodnom výbore Červeného kríža odpovedali, že „pokračujúce útoky na zdravotnícku a civilnú infraštruktúru v Aleppe svedčia o tom, že ani jedna strana konfliktu nie je vstave plniť svoje povinnosti, čiže vážiť si a ochraňovať zdravotných pracovníkov, pacientov a nemocnice.“

Generálmajor Igor Konašenkov zdôraznil, že v Medzinárodnom výbore Červeného kríža, ktorého prezident doslova pred týždňom navštívil Ministerstvo obrany Ruskej federácie, sú veľmi dobre informovaní o tom, akú pomoc Rusko poskytuje civilným obyvateľom Aleppa, vrátane zdravotnej pomoci.

„Preto nejde o porušenie ’medzinárodného humanitárneho práva’ stranami konfliktu, ako sa hovorí v správe Medzinárodného výboru Červeného kríža. Bojovníci sa dopustili vopred pripravenej chladnokrvnej vraždy“, – povedal generálmajor Igor Konašenkov.

Podľa neho, len vďaka šťastnej náhode vo chvíli útoku v oddelení príjmu ruskej poľnej nemocnice neboli desiatky sýrskych detí s matkami z východných oblastí Aleppa, ktoré sú oslobodené od bojovníkov. „Kvôli tomu, že meškali autobusy, títo neprišli a tak na oddelení príjmu ruskej poľnej nemocnice nedošlo k hromadnej smrti“, – oznámil predstaviteľ Ministerstva obrany Ruskej federácie.

V pondelok po priamom zásahu míny, ktorú zhodili bojovníci, na oddelení príjmu ruskej poľnej nemocnice pôsobiacej v Aleppe zahynula ruská vojenská lekárka. Ďalší dvaja zdravotnícki pracovníci boli zranení, z nich jedna zdravotníčka zraneniu podľahla. Zranenie utrpeli aj miestni obyvatelia, ktorí sem prišli vyhľadať zdravotnú pomoc.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(25 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 413x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,