asfasdf ×

NázorObčana.sk

HospitalityNet: Petrohrad sa stal najlepšou turistickou a kultúrnou destináciou sveta a získal najprestížnejšiu cenu World Travel Awards

 Aktuality

Mesto Sankt-Peterburg u nás známe pod „krycím menom“ Petrohrad získalo prestížnu prémiu World Travel Awards ako najlepšia turistická a kultúrna destinácia sveta v tomto roku. Odborníci predpovedajú tomuto mestu perfektnú budúcnosť.

10 December
2016 17:53:51

 

Foto: Screenshot HospitalityNet

Ako uvádza Hospitality Net, budúci rok slávnostný ceremoniál odovzdávania prestížnej ceny sa uskutoční práve v severnej metropole Ruska – v Petrohrade. V Rusku podobné vysoké ocenenie tohto nádherného historického mesta nikoho, pochopiteľne, neprekvapilo. Nie náhodou samotní Rusi nazývajú Petrohrad druhým hlavným mestom Ruska – severnou metropolou a znalci histórie si určite pamätajú, že v priebehu pár storočí bol aj oficiálnym hlavným mestom Ruska. 

„Sankt-Peterburg /Petrohrad/ je na vrchole svojej popularity. Mesto vyhralo tu najprestížnejšiu cenu v turistickom svete. Severná metropola Ruska každoročne organizuje obrovské množstvo kultúrnospoločenských, športových a iných podujatí a podnikateľských a priemyselných fór. Toto ocenenie je to vysokým ohodnotením významu nášho mesta v oblasti turistiky a tento význam s každým rokom narastá,“ vyhlásil pre média predseda petrohradského Úradu pre rozvoj turistiky Andrej Muškarev.  
 

HospitalityNet poukazuje na to, že Petrohrad je slávny nielen svojim svetoznámym nádherným múzeom Ermitáž alebo Mariinským divadlom. Prízvukuje, že „toto mesto má neuveriteľne bohatú históriu, storočné tradície a vynikajúcu budúcnosť“. Pripomína, že mesto sa rozmiestnilo na pomaly 50 ostrovoch a „budovalo sa vo francúzskom štýlu najväčšími a najlepšími svetovými architektmi“. 

Prezident spoločnosti World Travel Awards Graham Cooke pre média prezradil, že budúci rok slávnostný ceremoniál odovzdávania prestížnych cien sa uskutoční práve v Petrohrade. „World Travel Awards považuje za česť, že po prvý raz navštívi Rusko v r. 2017. Sankt-Peterburg je jedným z najkrajších a najznámejších miest vo svete a je to perfektná príležitosť, aby zaujal svoje zákonité miesto v radu najlepších turistických a kultúrnych destinácií sveta,“ zdôraznil Graham Cooke.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 489x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 669x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 528x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 779x 👤eugenius
,