asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruská ekonomika: oteplenie uprostred zimy

 Aktuality

V ruskom hospodárstve nadišiel čas oteplenia: obrovské medzinárodné korporácie napriek sankciám posilňujú prítomnosť na ruskom trhu, v raste pokračuje aj objem priamych zahraničných investícií, píšu nemecké Frankfurter Allgemeine Zeitung.

13 December
2016 21:15:01

 

Foto: Volkswagengrouprus

Americký gigant Pfizer sa rozhodol, že postaví farmaceutickú fabriku a Leroy Merlin v najbližších piatich rokoch zdvojnásobia počet svojich zastupiteľstiev. Volkswagen otvára fabriku neďaleko Moskvy a Daimler chce začať s produkciou limuzín. „Uprostred zimy začalo v ruskom hospodárstve oteplenie“, píše autor článku.

Pozitívna dynamika je vidieť aj pri zahraničných investíciách. V roku 2015 dosiahol objem priamych zahraničných investícií 6 mld. USD, no k septembru 2016 je to už vyše 7,7 mld. USD. Z toho nemecké investície narástli o takmer 50 %. 

Príťažlivosť ruského hospodárstva je spojená s tým, že vedenie štátu preukazuje zjavný záujem o internacionalizáciu ruských trhov a aktívne motivuje činnosť zahraničných hráčov pomocou daňových úľav a subsídií.

„Vábničkou“ pre zahraničných investorov je aj výhodný kurz rubľa, ktorý podstatne znižuje výdaje na nové firmy. Autor v závere priznáva: „Západné sankcie prestali byť podstatnou prekážkou, jednoducho si na ne zvykli“. Medzinárodný biznis sa tiež naučil byť „nad vecou“ umelo vytvorených obchodných prekážok.

Podľa finobzor.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 484x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 658x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 526x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 774x 👤eugenius
,