asfasdf ×

NázorObčana.sk

Po Michigane aj v Pensylvánii prepočítavať hlasy po amerických prezidentských voľbách tiež nebudú: súd túto požiadavku odmietol

 Aktuality

Súd amerického štátu Pensylvánia odmietol žiadosť, aby sa prepočítavali hlasy po amerických prezidentských voľbách. Sudcovia túto požiadavku označili za neopodstatnenú. Informovala o tom agentúra Reuters.

13 December
2016 21:16:09

 

Foto: Facebook

Požiadavku o prepočítavaní hlasov v štáte Pensylvánia poslala bývalá prezidentská kandidátka, členka Strany zelených Jill Steinová. Vtedy vyhlásila, že do zariadení, ktoré prepočítavali hlasy voličov, mohli sa nabúrať hakeri. Avšak súd poukázal na to, že na to  neexistujú ani žiadne fakty, ani svedectva a ručné prepočítavanie hlasov bude trvať veľmi dlho. Uviedol, že výsledky volieb zostávajú platné.

Podobné žiadosti o prepočítavaní hlasov Jill Steinová poslala aj na súdy štátov Michigan a Wisconsin. Súd štátu Michigan taktiež odmietol prepočítavanie hlasov, ale na druhej strane vedenie štátu Wisconsin s tým súhlasilo. Prepočet hlasov však priniesol ešte smutnejšie výsledky pred Demokratov a iných oponentov Donalda Trumpa: iba potvrdil výsledky a krutú prehru Clintonovej.

Ručné prepočítavanie hlasov ukázalo, že chybička sa skutočne stala, avšak vôbec nepoškodila Trumpové pozície. Prekvapivo sa trochu zvýšil počet hlasov hneď pre všetkých troch najväčších kandidátov, ale rozdiel medzi pribudnutými hlasmi pre Clintonovú a Trumpa je absolútne nepatrný: Steinovej sa počet ohlasov zvýšil o 68, Trumpovi o 628 a Clintonovej o 653. Je to skutočne „nulová výhra“, ak si vezmeme do úvahy, že vo Wisconsine Trump získal o 27 tisíc hlasov viac ako Clintonová. Zisťuje sa, že všetky žabomyšie vojny na margo prepočítavania hlasov ako aj s údajnými útokmi ruských hakerov na americký volebný systém sú iba „reklamnou kampaňou“ a prejavom zúfalstva a zloby porazenej strany – demokratov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 503x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 825x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1402x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1082x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,