asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na mieste bývalého francúzskeho „geta“ v meste Calais dokončili výstavbu „Čínskeho múru“

 Aktuality

Vo Francúzsku sa objavilo pozoruhodné architektonické dielo: pozdĺž cesty, ktorá vedie do bývalého „geta“ blízko prístavu v Calaise, vybudovali stenu vysokú 4 metre a dlhú jeden kilometer. Nový „Čínsky múr“ by mal zabrániť voľnému presunu migrantov.

15 December
2016 18:46:31

 

Foto: Facebook


Výstavbu tohto architektonické diela zafinancovala Veľká Británia, ktorá na tieto účely vyčlenila 2,7 milióna eur. Stavebné práce sa uskutočnili v rekordne krátkom termíne: odštartovali 20. septembra a už v polovici decembra aj skončili. Britská a francúzska vláda od tohto diela očakávajú, že zabráni nelegálnym migrantom preniknúť do prístavu, odkiaľ už vedie priama cesta cez Lamanšský prieliv do Veľkej Británie. Mnohí migranti sa snažia dostať práve na britské ostrovy.

Francúzske média pripomínajú, že to nebola jednoduchá úloha. Proti múru protestovali mnohí a dokonca niektorí  členovia domácej samosprávy. Napríklad aj starostka mesta Calais Natacha Bouchartová začiatkom októbra razantne vystúpila proti budovaniu steny. Museli zasahovať právnici: administratívny súd v meste Lille vyniesol verdikt, že práce na „Čínskom mure“ budú dokončené.

Francúzske úrady hneď po začiatku výstavby steny „vyčistili plác“: presídlili tisíce migrantov z „džungle“ v Calaise. Až 5,5 tisíc bývalých obyvateľov „geta v Calaise“ premiestnili do sociálnych centier v rôznych regiónoch Francúzska. Nezostali bokom ani Briti. Časť migrantov vrátane niekoľkých stoviek detí, ktoré nemali pri sebe rodičov, presídlili do Spojeného kráľovstva. Búranie a úplnú likvidáciu nelegálneho utečeneckého tábora v Calaise dokončili posledný októbrový deň.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 412x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,