asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nadežda Savčenková sa stretla s lídrami Donecku a Luhansku: „Nezbadala som v nich diabla, rozprávala som sa s ľuďmi“

 Aktuality

Národná hrdinka Ukrajiny, symbol Majdanu a poslankyňa Najvyššej rady Ukrajiny Nadežda Savčenková stále viac jeduje súčasné vedenie krajiny. Najnovšie mnohých nahnevali jej rokovania s lídrami Doneckej a Luhanskej republike v Minsku.

16 December
2016 20:33:04

 

Foto: Screenshot YouTube

Ukrajinské média prízvukujú, že aktivity Nadeždy Sančenkovej v ostatných mesiacoch a týždňoch vyvolávajú búrlivú kritiku zo strany viacerých vedúcich ukrajinských politikov a časť verejnosti ju prestáva považovať za národnú hrdinku a začína považovať za „agentku Kremľa“. Aj keď Savčenková aj naďalej razantne kritizuje Moskvu a Rusko považuje za agresora, niektoré je politické kroky vyvolávajú hnev súčasného vedenia krajiny.

Najnovšie búrku nevole vyvolali jej rokovania s lídrami Donecku a Luhansku v Minsku. V noci zo 6. na 7. decembra „tajne“ prekročila bielorusko-ukrajinskú hranicu a stretla sa s ľuďmi, na ktorých, ako potom podčiarkla v rozhovoroch pre ukrajinské média, „sme prednedávnom strieľali“... Savčenková hneď po rokovaniach sa 8. decembra vrátila do vlasti.

Lídri Doneckej a Luhanskej republiky Alexander Zacharčenko a Igor Plotnickij neskrývali samotný fakt rokovaní so Savčenkovou a pre média porozprávali celý obsah týchto diskusií. Prízvukovali, že hlavnou témou bola výmena zajatcov – chcú, aby domáci, ale aj ukrajinskí vojaci sa vrátili domov, ku svojim rodinám. Preto súhlasili rokovať so Savčenkovou, ktorá vyjadrila želanie pomôcť v riešení tejto otázky. Prízvukovali, že oficiálny Kyjev o to vôbec nemá záujem a preto rokujú s tými, kto o to záujem má.

Nadežda Savčenková v jej tradičnom štýle vystúpila na Sofijskom námestí v Kyjeve, kde verejnosť informovala o výsledkoch rokovaní a 12. decembra poskytla komentáre viacerým ukrajinským televíznym staniciam. „Sľúbila som Ukrajincom, že budem rokovať aj s čertom. Áno, za rokovacím stolom sedela som s ľuďmi, s ktorými sme sa navzájom strieľali jeden na druhého. Ale nezbadala som v nich diabla. Rozprávala som sa s ľuďmi. Rokovania boli užitočné. Musíme vrátiť ľudí domov a s vojnou treba skoncovať,“ podčiarkla Savčenková.

V Kyjeve nahnevala prakticky všetkých. Ako prvá oficiálne stanovisko vydala Bezpečnostná služba Ukrajiny. Poradca šéfa BSU Jurij Tandit vyhlásil, že jeho rezort nevedel o tejto „služobke“ Savčenkovej a preverí informácie o rokovaniach s lídrami „teroristov“.

Hneď na to sa ozvali viacerí poslanci ukrajinského parlamentu, ktorí žiadali, aby Savčenkovú zbavili poslaneckého mandátu a čo najtvrdšie potrestali. Najtvrdšie slová na adresu Nadeždy Savčenkovej odzneli z úst člena parlamentnej komisie pre otázky národnej bezpečnosti a obrany Jurija Berezy a predsedu Radikálnej strany Ukrajiny Olega Ľaška. Zástupca predsedu parlamentnej francie Bloku Petra Porošenka Alexej Gončarenko vyhlásil, že Savčenková „robí všetko, aby sa zrealizoval kremeľský scenár na Ukrajine.“

Predsedníčka strany Baťkivščina Júlia Timošenková uviedla, že vedenie tejto strany mieni vylúčiť Savčenkovú zo svojich radov. Potvrdil to aj jeden z funkcionárov Baťkivščiny Ivan Kruľko, ktorý vyhlásil, že Savčenková začína vlastnú politickú kariéru a stala sa oponentkou Baťkivščiny.

Videá si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1293x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1812x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1720x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1529x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,