asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americká televízna stanica CNBC: „Asi prišiel čas investovať do Ruska – s láskou“

 Aktuality

„Teraz, keď zvolený prezident USA Donald Trump, podľa všetkého, začne nadväzovať vzťahy s prezidentom Vladimírom Putinom a Ruskom, je možné, že investori majú ideálnu príležitosť investovať peniaze do tejto krajiny...“

19 December
2016 18:40:05

 

Foto: Screenshot NCBC

Tento pomerne prekvapivý výrok zaznel z úst istého známeho amerického analytika, ktorý spolu so svojimi kolegami 16. decembra diskutoval o situácii v USA a vo svete v relácii Closing Bell televíznej stanice CNBC. Jeho slová uvádza na portálu tejto televízie vo svojom článku It may be time to invest in Russia, with love /Možno prišiel čas investovať do Ruska – s láskou/ redaktor  Antonio José Vielma.

Pre našich čitateľov poznamenáme, že CNBC je to americká káblová a satelitná televízna stanica založená v r. 1989. Do r. 1991 mala názov Consumer News and Business Channel. Je súčasťou spoločnosti NBC Universal so sídlom v meste Englewood Cliffs, štát New Jersey.


Antonio José Vielma pripomína, že minulý týždeň ruský fondový trh vytvoril nový rekord čo sa týka prísunu investícií do Ruska – 451 miliónov dolárov. Je to najvyšší ukazovateľ od r. 2011. Americký novinár prízvukuje, že ruský fondový trh ešte má určitý potenciál, aby aj ďalej narástol, pretože aj naďalej zostáva jedným z najlacnejších vo svete. Poukazuje na to, že Rusom sa darí aj v období sankcií. Uvádza výrok zakladateľa fondu Firebird Managmeent Harveyho Sawikina, ktorý potvrdzuje túto myšlienku.

Pripomína v tejto súvislosti, že pred pár dňami americký prezident Barack Obama na tlačovke vyhlásil, že Rusko je slabý štát a že jeho hospodárstvo má problémy, pretože vedenie krajiny nedokáže uskutočniť proces diverzifikácie výroby. Cituje amerického prezidenta, ktorý zdôraznil, že „ruská ekonomika nevyrába nič, čo by si želali nakúpiť iné krajiny, okrem ropy, plynu a zbraní...“ Antonio José Vielma uvádza názory amerických analytikov, ktorí majú rovnaký postoj, ako Obama, ale aj takých, ktorí majú odlišné názory.

Zasa cituje – tento raz analytika Prana Tikua zo spoločnosti Peak Financial Management, ktorý poukazuje na to, že ceny ropy už dosiahli maximum a sa už nebudú zvyšovať. Domnieva sa, že ruská ekonomika preto nebude napredovať a ekonomické sankcie USA a EÚ negatívne ovplyvnia ruskú výrobu.

Na druhej strane Harvey Sawikin je presvedčený, že ruské spoločnosti sa už prispôsobili k sankciám, „naučili sa dobre existovať v období sankcií“ a budú dosahovať zisky aj bez toho, aby zrušili sankcie, ktoré na ne predtým uvalili USA a EÚ. Poukazuje na to, že v tomto roku najlepšie sa darilo práve tým ruským spoločnostiam, na ktoré... boli uvalené sankcie.

Uvádza príklad Sberbanku, ktorý sa nachádzal pod tlakom sankcií, ale v tomto roku strojnásobil svoje zisky...  Sawikin súhlasí s názormi vedenia Sberbanky, ktoré vyhlásilo, že ak sankcie nebudú zrušené, to vlastne nič nezmení, pretože ich spoločnosť sa naučila žiť a úspešne pracovať v období sankcií...

 
Článok It may be time to invest in Russia, with love je zaujímavý nielen svojim obsahom a myšlienkami, ale aj prekvapivým /pre Američanov/ titulkom: Možno prišiel čas investovať do Ruska – s láskou... Je to možné? S láskou... Čo tým myslel Antonio José Vielma? Možno sa tak trochu pohral s titulkom článku a vtipne „kopíroval“ názov známeho kanadského dokumentárneho filmu To Russia with love /r. 2012/?

Alebo dokonca si siahol hlbšie do histórie a pripomenul názov iného filmu - From Russia with Love? Je to druhá časť svetoznámej „bondovky“ /r. 1963/, v ktorej úlohu agenta 007 zasa stvárnil veľkolepý Sean Connery. Mimochodom v tom filme mal frajerku – ruskú Tatjanu Romanovovú...

Alebo americký novinár si spomenul na slávnych The Beatles a ich hit Back in the USSR /r. 1968/? Ktovie. Tak alebo inak niektorí Američania si začínajú myslieť, že možno ich budúci prezident v niečom má pravdu a možno prišiel čas trochu zmeniť vzťahy s Moskvou, ba dokonca investovať do Ruska?..

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1472x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2003x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1894x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1663x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,