asfasdf ×

NázorObčana.sk

Bývalý šéf Služby bezpečnosti Ukrajiny vyjavuje, že na Majdane zabíjali ľudí snajperi z Gruzínska, pobaltských a iných štátov

 Aktuality

Na Majdane strieľali snajperi a ženisti z Gruzínska, pobaltských štátov, Poľska a taktiež inštruktori z Francúzska a Nemecka, vyhlásil bývalý hlava Služby bezpečnosti Ukrajiny Alexander Jakimenko, vystupujúc v Dorogomilovskom súde Moskvy.

19 December
2016 18:42:32

 

Foto: Facebook

„Dozvedeli sme sa, že na Ukrajinu a na územie Majdanu prišli zahraniční špecialisti pochybného charakteru. Bolo nám známe, že to boli odstreľovači a snajperi. Boli to predstavitelia Gruzínska, Pobaltska, Poľska. Boli tu aj Francúzi a Nemci, ktorí prišli zúčastniť sa tzv. mierových podujatí, no v skutočnosti boli bezprostrednými inštruktormi týchto skupín“, prináša jeho slová RIA Novosti.

Príslušníci silových rezortov podľa neho vedeli kde majú poschovávané zbrane a aj laboratóriá na výrobu výbušnín. Bolo to v budove Domu odborov. Uskutočnili sme operačnú kombináciu, prenikli sme do budovy a uskutočnili sme foto i videozáznamy všetkých činností, ktoré sa tam konali...“, povedal.

Bývalý šéf administrácii prezidenta Ukrajiny Andrej Kljuev vyhlásil, že k zabíjaniu ľudí na Majdane v Kyjeve v roku 2014 majú vzťah predstavitelia Gruzínska a Pobaltska.

Prednedávnom aj bývalý prezident Ukrajiny Viktor Janukovič vyhlásil, že snajperi, „fungujúci“ na kyjevskom Majdane počas udalostí zimy 2014, prišli z iných štátov. Dorogomilovský súd Moskvy v piatok pokračoval posudzovanie podania bývalého poslanca Verchovnoj rady Ukrajiny Vladimíra Olejnika o priznaní udalostí na Ukrajine v roku 2014 za štátny prevrat. Očakáva sa vypočutí budú aj mnohí bývalí ministri.

Podľa vz.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 648x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 769x 👤eugenius
,