asfasdf ×

NázorObčana.sk

Jednotky Ukrajinskej armády zaútočili na pozície Luhanskej ľudovej republiky blízko Debalceva. Po veľkých stratách museli odstúpiť

 Aktuality

Na Donbase prímerie platí iba na papieri. Vojaci ukrajinskej armády sa zasa pokúsili prelomiť obranné pozície jednotiek Luhanskej ľudovej republiky a zaútočili blízko mesta Debalcevo. Luhanskí vojaci však všetky útoky odrazili.

19 December
2016 18:43:37

 

Foto: Facebook

Včera ukrajinská armáda zasa podnikla rozsiahly útok na pozície Luhanských jednotiek. Tie najprudšie boje sa odohrali v bezprostrednej blízkosti od obce Kalinovka, ktorá sa nachádza blízko miest Uglegorsk a Debalcevo. Tieto mesta sú známe tým, že v r. 2014 a 2015 sa tam odohrali ťažké boje medzi ukrajinskou armádou a jednotkami Luhanskej ľudovej republiky.

Ako včera večer informovala tlačová služba Ľudovej polície Luhansku, boje síce pokračovali aj v neskorých večerných hodinách, ale ich intenzita sa rapídne znížila a útočníci museli sa postupne vrátiť na svoje pozície. Ukrajinská armáda po veľkých stratách bola nútená ustúpiť. Podľa predbežných údajov, útočníci stratili viac ako 30 vojakov a dve obrnené vozidla.

Hovorca Ľudovej polície Luhanska Andrej Maročko informoval novinárov, že na Donbas prevelili špeciálnu jednotku Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorá má za úkol zadržiavať ukrajinských vojakov samovoľne opúšťajúcich svoje jednotky a taktiež potláčať vzbury nespokojných ukrajinských vojakov.

Podčiarkol, že vedenie Luhanskej ľudovej republiky si nemyslí, že včerajší útok podnikli práve tieto ukrajinské jednotky. Podľa všetkého na Donbas predsa prišli za inými účelmi. Vedenie Luhanskej ľudovej republiky sa domnieva, že včerajší útok podnikli dobrovoľnícke jednotky ukrajinských nacistov, ktorí už neuznávajú centrálne velenie v Kyjeve a dupľom nepriznávajú žiadne Minské dohody a vedú „vlastnú vojnu“.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 478x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 649x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 770x 👤eugenius
,