asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinskí ozbrojenci o stratách počas svojho „opitého útoku“ pri Debalcove. Luhansk sa oficiálnym listom obrátil na OBSE

 Aktuality

Našich čitateľov sme už informovali o tom, že v nedeľu ukrajinská armáda zasa podnikla rozsiahly útok na pozície Luhanských jednotiek v trojuholníku miest Kalinovka, Uglegorsk a Debalcevo. Dnes ráno prišli ďalšie podrobnosti o dianí v tomto regióne.

20 December
2016 18:49:19

 

Foto: Screenshot YouTube

O stratách na ukrajinskej strany hovoria nielen v Luhansku, ale prezrádzajú ich aj samotní útočníci. Účastníčka takzvanej ATO /protiteroristickej operácie/ Marusja Zvirobij napísala na svojej stránke na Facebooku: „54. brigáda stratila 10 bojovníkov a Kyjevská Rus – 9... Bola to dôstojná bitka. Stali za nás ako správni ľudia. Sláva Hrdinom!..“ Ukrajinskí televízne stanice uviedli, že na ukrajinskú armádu zaútočili „ruské teroristické vojská...“ /viď video/.

Hovorca Ľudovej polície Luhanska Andrej Maročko priamo na mieste činu informoval novinárov o tom, že vojakom Luhanskej ľudovej armády sa podarilo odraziť útok nepriateľa, situácia sa stabilizovala, aj keď z ukrajinskej strany pokračujú ostreľovať pozície luhanskej armády z mínometov a guľometov.

Na otázku novinára, prečo ukrajinskí vojaci pokračujú porušovať prímerie a Minské dohody, Maročko /na foto a na videu/ odpovedal, že podľa všetkého, predsa ešte dúfajú, že sa podarí vyriešiť konflikt vojenskou silou... Dodal, že podľa údajov rozviedky a svedkov, ukrajinskí ozbrojenci sa vrhli do útoku takpovediac pod silnou parou...

Vedenie Luhanskej ľudovej republiky sa oficiálnym listom obrátilo na OBSE a požiadalo prešetriť situáciu v lokalite Debalcevo a zastaviť porušovania prímeria zo strany ukrajinskej armády. O obsahu listu odoslaného OBSE novinárom porozprával oficiálny predstaviteľ Luhanskej ľudovej republiky na rokovaniach v Minsku Vladislav Dejnego.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

83 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1407x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 1007x 👤PRclanky
,