asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Week: „Angela Merkelová ničí Európu“

 Aktuality

„Nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú mnohí obdivovali kvôli jej politike otvorených dverí, pretože odporučila migráciu viac ako 1 milióna utečencov v roku 2015 a o stovky tisíc viac v roku 2016. Označili to ako odvážny triumf humanizmu.“

31 December
2016 17:35:34

 

Foto: Screenshot The Week

Túto situáciu pripomenul vo svojom článku „Angela Merkelová ničí Európu“ /Angela Merkel is destroying Europe/ novinár Michael Brendan Dougherty, korespondent britského spravodajského týždenníku The Week a pokračoval: „„Dokonca v roku 2016 na koncoročnom ocenení, Merkelovej udelili cenu pre jej politiku „otvorených dverí.“ Ale po minulotýždňovom teroristickom útoku v Berlíne, keď tuniský migrant zabil 12 ľudí vo Vianočnom obchode, je na čase povedať, že Merkelovej politika „otvorených dverí“ skrachovala.“ 

Autor pripomenul, že podozrivý z útoku 24-ročný Anis Amri bol nakoniec zastrelený políciou  v Milánu, a podľa všetkého bol utečencom z Tuniska. Zároveň, po spáchaní trestného činu, mu otvorené hranice umožnili dostať sa z Nemecka a nejaký čas stráviť najprv vo Francúzsku a potom v Taliansku. Britský novinár zdôrazňuje, že otvorené hranice umožňujú teroristom slobodný pohyb po celej EÚ.


„Najhoršou zo všetkého je snaha Merkelovej chrániť „európske hodnoty“, ktorá  pravdepodobne navždy zmenila život Európy. Svet bez hraníc, ktorý symbolizoval prosperitu a verejný poriadok, sa stal zdrojom nebezpečenstva,“ tvrdí britský novinár.


„Rok 2016, ktorý končí v Nemecku smútkom za obeťami v Berlíne a začal sa útokmi na ženy v Kolíne nad Rýnom, ktoré, podľa všetkého, tiež spáchali žiadatelia o azyl. Potom nasledovali aj ďalšie incidenty, výbuch v meste Ansbach, uskutočnený utečencom zo Sýrie, zatknutie  17-ročného afganského mladíka za vraždu 19-ročnej dcéry európskeho úradníka Marie Ladenburgerovej a pod.,“ pripomenul novinár.

 
„Je to katastrofa nielen pre Nemecko, ale aj pre Európu,“ zdôrazňuje Michael Brendan Dougherty a pripomína aj ďalšie teroristické útoky v Bruselu, Paríži a Nice. Uvádza výroky Merkelovej, ktorá tvrdila, že je nutné utečencov v takom obrovskom množstve prijímať, pretože je jediný spôsob, ako zostať vernými „európskym hodnotám“. Podčiarkuje, že  súčasná vlna terorizmu v Európe predstavuje „smrteľné nebezpečenstvo“ nielen pre Nemecko, ale aj celú Európsku úniu.


„V súčasnosti jednotlivé európske krajiny namiesto nových spôsobov integrácie migrantov,  hľadajú nové spôsoby ich monitorovania. Takú Európu nik nechcel,“ zdôrazňuje v závere svojho komentáru v týždenníku The Week britský novinár Michael Brendan Dougherty.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1177x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1708x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1636x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1449x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,