asfasdf ×

NázorObčana.sk

The National Interest: „Priprav sa, Amerika: hrozné ruské Su-35 sú už v službách čínskych Vojensko-vzdušných síl“

 Aktuality

„Podľa všetkého, Rusko dodalo Číne prvú partiu zo 4 moderných stíhačiek Su-35,“ píše redaktor amerického analytického časopisu The National Interest Dave Majumdar.

31 December
2016 17:38:41

 

Foto: Screnshot The National Interest

V článku „Priprav sa, Amerika: hrozné ruské Su-35 sú už v službách čínskych Vojensko-vzdušných síl“ uvádza: „Lietadla sú už v školiacom stredisku Vojensko-vzdušných síl Čínskej ľudovej armády. Prileteli tam práve na Vianoce z ruského Komsomoľsku-na-Amure. Informuje o tom blog BMPD, ktorý zverejňuje moskovské Centrum analýze stratégií a technológií. Ako uvádza administrácia Komsomoľsku-na-Amure, prvé 4 stroje Su-35 boli oficiálne odovzdané Číne 20. decembra, ale do tejto krajiny odleteli až 25. decembra. Mali ich dodať až začiatkom r. 2017, ale tento proces trochu urýchlili,“ poznamenáva autor článku. 


Podrobne popisuje podmienky rusko-čínskej dohody o dodávkach 24 kusov Su-35 v celkovej sume cca 2 miliardy dolárov, ktorú podpísali v novembri 2015. „Rusi sa obávajú, že Číňania sa pokúsia skopírovať najmodernejšie technológie, ako to vždy robili predtým, a preto podpísali s Čínou aj dohodu o ochrane intelektuálneho vlastníctva. Stíhačky budú chránené touto dohodou a nemôžu byť kopírované Čínou,“ zdôrazňuje The National Interest.
 

Poukazuje na to, že Rusi si uvedomujú, že podobné zmluvy s Čínou nič neznamenajú a preto sa poistili aj inými spôsobmi: „Vo svojom vystúpení v Centre národných záujmov generálporučík Jevgenij Bužinskij, predseda ruského PIR-centra, prezradil, že Rusko neodovzdalo Číne najnovšie technológie, ale takpovediac „zahraničnú verziu“. Podotkol, že v Rusku používajú iné modely Su-35, ktoré majú iné technologické zariadenia. Dodal, že Číňania perfektne všetko kopírujú, preto nezískali najmodernejšie technológie,“ podotýka The National Interest.

 
Dodáva, že Čína asi bude kopírovať aj tieto, menej cenné modely Su-35 a asi práve preto ich kúpila od Ruska. Pripomína, že Čína pripravuje aj vlastné moderné stíhačky - J-20 a J-31, aj keď Číňania značne zaostali vo výrobe reaktívnych motorov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 586x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 632x 👤eugenius
,