asfasdf ×

NázorObčana.sk

SNN o smutnom americkom rekorde: na Vianoce v Chicagu zaregistrovali obrovský nárast počtu vrážd

 Aktuality

Americká televízna stanica CNN informovala o „novom smutnom americkom rekorde“: počas Vianočného víkendu v jednom z najväčších miest – v Chicagu zavraždili 12 a zranili 60 ľudí.

01 Január
2017 18:56:31

 

Foto: Facebook

Pripomenula, že iba v priebehu roka celkový počet vrážd v Chicagu narástol prakticky o tretinu: kým v r. 2015 to bolo 478 prípadov, v tomto roku to už bolo 753 vrážd. Experti miestnej polície to vysvetľujú nasledovne: bandy, ktoré podelili územie mesta, začali „aktívny život“ na sociálnych sieťach, čo vyprovokovalo prudký nárast násilia.

Polícia sleduje hádky a „debaty“ príslušníkov bánd na Facebooke a Instagrame. Členovia rôznych skupín nadávajú na tých druhých a vyhrážajú sa im a potom, ako uvádzajú policajné experti, nasleduje streľba. Banditi zabíjajú počas večierkov, zhromaždení, spoločenských akcií a likvidujú aj oddychujúcich nepriateľov. Polícia prízvukuje, že často obeťami prestrelok sa stávajú náhodní okoloidúci, ženy a deti.

Americký denník Baltimore Sun napísal, že ešte vlani vzrástol počet obetí prestrelok v 10 najväčších mestách USA. Experti to vysvetľujú tým, že banditi začali používať zbrane väčšieho kalibru a s väčším zásobníkom nábojov – teda „strieľajú z celej duše“... Poukazujú napríklad aj na to, že v Chicagu v priebehu roka takmer o polovicu vzrástol nielen počet obetí, ale aj celkový počet prestrelok – z 2,4 tisíc na 3,5 tisíc ročne. Baltimore Sun zdôraznil, že policajné štatistiky sú dosť nepresné a počet vrážd a prestrelok v amerických mestách je podstatne vyšší.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 559x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 481x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 717x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 992x 👤eugenius
,