asfasdf ×

NázorObčana.sk

Báčskopetrovský lokálny parlament schválil rozpočet na budúci rok

 Aktuality

Na poslednom tohtoročnom zasadnutí Zhromaždenia obce Báčsky Petrovec, 28. decembra, najviac času výborníci venovali diskusii o návrhu obecného rozpočtu na idúci rok.

01 Január
2017 18:57:32

 

Foto: Katarína Gažová

Výborník Spasoje Prodanov podal šesť amendementov na návrh rozpočtu, ale ani jeden z nich nebol schválený. Predtým však podávateľ amandementov nedostal možnosť opodstatniť ich.

Boško Bogunović, obecný náčelník pre financie, vyzdvihol tri charakteristiky nového rozpočtu: aby zabezpečil normálne fungovanie ustanovizní a inštitúcií, ktoré sa financujú z rozpočtu obce, aby bol rozvojový pre celú obec a aby sa vyplatili záväzky voči občanom, ktorí si žiadali vrátiť prostriedky samozdanenia.

Výborník Miroslav Čeman, ktorý je zároveň predsedom Rady MS Kulpín zasa prízvukoval, že naplánované 100-tisíc dinárov na bežné trovy každého z miestnych spoločenstiev obce je naozaj veľmi maličká suma. Spasoje Prodanov poukázal na skutočnosť, že nieto peniazena investície a tú otázku treba doriešiť, aby sa mohli žiadať prostriedky z vyšších úrovní moci. Súhrnne je naplánované 560 miliónov z vyšších transferov. Ani predajom obecných nehnuteľností sa nezíska nadostač prostriedkov na vyplatenie samozdanenia. Keď ide o zamestnávanie uviedol údaj, že do obce je zamestnané sedem ďalších ľudí v situácii, keď je zamestnávanie nie dovolené.

Pavel Marčok nový rozpočet ocharakterizoval, že je na 90 percent ako ten predošlý. Podpredseda obce Ján Brna navrhol, aby sa otázke samozdanenia venoval osobitný bod na jednom z nasledovných zhromaždení. O samozdanení sa vyjadril kladne, lebo z tých prostriedkov bolo mnoho urobené. Radomir Zotović, člen Obecnej rady obce B. Petrovec v diskusii spomenul, že sa uvažuje aj o možnosti výstavby Strediska pre sociálnu prácu v Petrovci.

Predseda obce Srđan Simić poukázal, že idúci rok najviac investícií bude v Petrovci a v Kulpíne. Ak sa podarí realizovať 20-30 percent naplánovaných investícií, bude to celkom v poriadku. Podľa jeho mienky rozpočet na idúci rok je reálne vypracovaný rozpočet. Po vyše dvojhodinovej rozprave schválili rozpočet na rok 2017.

V diskusii o Kádrovom pláne Obecnej správy a Právneho zastupiteľstva Obce B. Petrovec na rok 2017 náčelníčka Milina Labáthová vysvetlila, že majú 6 zmluvne angažovaných robotníkov na určitú dobu, ktorí pracujú ako výpomoc na predmetoch ozákonenia v oblasti stavebníctva. Dvaja robotníci boli presunutí z Direkcie, tiež do Obecnej správy a jeden robotník je zamestnaný na určitú dobu v Kancelárii pre lokálny ekonomický rozvoj. Podľa slov P. Marčoka títo robotníci nebudú financovaní z prostriedkov obce, ale z prostriedkov občanov. Kádrový plán Obecnej správy výborníci takisto schválili.   

Katarína Gažová

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2139x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2461x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2216x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,