asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zástupca britského ministerstva vnútra pre bezpečnosť Ben Wallace: Islamský štát môže použiť vo Veľkej Británii chemické zbrane

 Aktuality

S dosť šokujúcim vyhlásením vystúpil zástupca britského ministerstva vnútra pre bezpečnosť Ben Wallace. Pre média povedal, že teroristická organizácia Islamský štát môže použiť vo Veľkej Británii chemické zbrane.

02 Január
2017 19:27:47

 

Foto: Facebook

Prezradil, že nebezpečenstvo je dosť seriózne: „Bojovníci Islamského štátu chcú spáchať útok, ktorý by zapríčinil vysoký počet obetí. Teroristi nemajú žiadne morálne zábrany k tomu, aby použili chemické zbrane proti obyčajným občanom. Keby mali takú možnosť, urobili by to aj vo Veľkej Británii”, vysvetlil.

Novinárom porozprával o nedávnych zatknutiach teroristov v Maroku, kde polícia a tajné služby zadržali niekoľko radikálnych islamistov, ktorí plánovali použiť chemické a biologické zbrane proti civilnému obyvateľstvu. Ben Wallace trochu upokojil novinárov a povedal, že zatiaľ britské tajné služby nemajú žiadne informácie o plánoch Islamského štátu na použitie chemických zbraní v Británii, avšak túto možnosť nevylučujú. A preto britská rozviedka, polícia a tajné služby sa pripravujú zabrániť podobným útokom.

Britské média pripomenuli, že teroristi z Islamského štátu aktívne používajú v Sýrii Yperit a môžu mať k dispozícii aj biologické zbrane. Predstavitelia britských tajných služieb vyhlásili, že až do 850 občanov Veľkej Británie prišlo do Sýrie od augusta 2014 roka, a ďalších 300 ľudí prešlo bojovým výcvikom v Sýrii a Iraku, a potom sa vrátili na britské ostrovy.

Polícia a tajné služby nevylučujú, že niektorí z nich v blízkej budúcnosti môžu spáchať teroristické činy. Ben Wallace zdôraznil, že Briti by mali byť opatrní a ak zbadajú podozrivé osoby alebo podozrivé konanie jednotlivcov, mali by to ihneď hlásiť polícii.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 559x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 481x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 717x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 992x 👤eugenius
,